ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده

مجموعه: انواع سرطان, درمان سرطان, سرطان تعداد بازدید: 882
ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده

ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده

پرشین طب – درمان سرطان | به گزارش پرشین طب؛ ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده می خواهیم در مورد ترکیب دو دارو برای پیشگیری از سرطان روده صحبت کنیم. اگر شما هم می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده

آیا ترکیب امگا ۳ و آسپرین در پیشگیری از سرطان روده موثر است

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف این دو دارو می تواند بر کاهش خطر ابتلا به سرطان روده تاثیر داشته باشد.  داروی آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ بر جنبه‌های مختلف سلامت تاثیر مثبت دارند و محققان پیوسته به بررسی چگونگی تاثیرگذاری آن‌ها پرداخته اند. نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد مصرف هر دو دارو می تواند بر کاهش خطر ابتلا به سرطان روده تاثیر داشته باشد. سرطان روده از رشد غیر طبیعی بافت‌ها یا پولیپ‌ها در روده ناشی می‌شود. بسیاری از این پولیپ‌ها خوش‌خیم هستند اما برخی از آن‌ها می توانند به تومورهای سرطانی منجر شوند.

پیشگیری از سرطان روده

محققان انگلیسی در این بررسی جدید به این موضوع پرداختند که آیا مصرف داروی آسپرین و اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند از تعداد پولیپ‌های روده مستعد سرطانی شدن در افرادی که در معرض ابتلا به سرطان روده هستند، بکاهد؟ محققان مطالعاتی را روی ۷۰۹ بیمار که در معرض فزاینده ابتلا به سرطان روده بودند، انجام دادند. این بیماران به چهار گروه تقسیم شدند. گروه نخست تنها داروی آسپرین، گروه دوم تنها مکمل اسیدهای چرب امگا ۳، گروه سوم ترکیبی از هر دو دارو و گروه چهارم داروی مشابهی را دریافت کردند. به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان در نهایت مشاهده کردند که مصرف همزمان اسیدهای چرب امگا ۳ و آسپرین تاثیر پیشگیرانه‌ای در خطر ابتلا به سرطان روده داشته است که از داروهای نسبتا ارزان و بی‌خطر برای بیماران است.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ترکیب دارویی برای پیشگیری از سرطان روده”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار