ترفندهای آب خوردن زیاد!

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 493
ترفندهای آب خوردن زیاد!

ترفندهای آب خوردن زیاد!

شما در طول شبانه روز به چه میزان آب می نوشید ؟! احتمالا این را به خوبی می دانید که بیشتر بدن را آب تشکیل داده است ! وجود آب در بدن یکی از حیاتی ترین موضوعاتی است که می بایست به آن توجه شود . نوشیدن آب می تواند به عملکرد بهتر دستگاه های مختلف بدن منجر شود . اما آیا می دانید برای نوشیدن آب به اندازه کافی باید چه راهکار هایی را در نظر گرفت؟! ما در این پست می خواهیم به شما ترفند های آب خوردن به مقدار زیاد و در حد تعادل را به شما یاد دهیم . البته ناگفته نماند که خوردن بیش از حد مجاز آب هم برای بدن مضر است .

تنظیم ایده

قبل از شروع، باید ایده تقریبی مقدار نوشیدن آب روزانه در طول روز را ارزیابی کنیم.

انتخاب بطری مورد علاقه

بطری آب زیبایی بخرید که از آن خوشتان بیاید. اگر بطری را خیلی دوست داشته باشید خوشتان می آید که از آن آب بنوشید یک رنگی که دوستش دارید و یا یک عکس زیبا بر روی آن، شما را به آب نوشیدن بیشتر علاقمند میکند.

همراه داشتن آب بیرون از منزل

وقتی که بیرون هستید،همیشه با خود آب به همراه داشته باشید اگر همراهتان آب باشید بیشتر آب می نوشید ولی اگر همراه نداشته باشید شاید حوصله تان نیاید که بروید از مغازه آب بخرید .

کنار رختخواب آب بگذارید

اگر کنار رختخواب آب باشد وقتی بیدار شدید از آن آب می نوشید. اگر سمت راست در کنار شما آب وجود داشته باشد کمتر احتمال دارد که از آن آب ننوشید و به این ترتیب صبح دچار کم آبی نمی شوید

علامت گذاری  روی بطری

در طول روز، بطری آب را علامت گذاری کنید. نشانگر نوشیدن آب را به شما نشان میدهد. به عنوان مثال، بخش اول باید تا ساعت ۱۱ صبح، بخش دوم تا ۲ بعد از ظهر، و غیره باید نوشیده شود

بطری پر از آب

زمانی که در خانه یا در محل کار هستید، بطری آب را  پر کنید به طوری که  هرگز خالی یا نصفه نباشد. این کمک خواهد کرد که آب بیشتری بنوشید.

نوشیدن  با یک نی

 با نی زیادتر آب می نوشید.

یافتن دما

دما باعث می شود تفاوت قابل توجهی در طعم و مزه آب حس کنیم. برخی از مردم ترجیح می دهند آب مناسب با دمای اتاق بستگی به عطش فرد دارد.

 آب طعم دار

اضافه کردن برخی از گیاهان یا قطعات میوه به آب عطر و طعم آن، را عوض میکند مثلا با. لیمو، پرتقال و نعناع آب را طعم دار کنید، و از طم دهنده های مصنوعی و شکر استفاده نکنید.

عوض نوشیدنی های مضر آب بنوشید

اگر  عادت به نوشیدن  نوشابه، آب، چای یا قهوه در طول روز دارید، سعی کنید به جای آنها از آب استفاده کنید. نوشابه و آب میوه های بسته بندی  حاوی مقدار زیادی شکر  هستند.

خوردن غذاهای تند

خوردن غذاهای تند و غذاهای ادویه دار باعث می شود تشنه شوید،

بجای آب میوه بخورید

اگر نمی خواهید با خود بیرون از خانه آب ببرید از میوه ها و سبزیجاتی مثل خیار، کاهو، کرفس، هندوانه و توت فرنگی تمام غذاهایی که دارای محتوای آب بسیار بالا می باشد استفاده کنید.

سوپ خوردن

بجای آب میتوانید سوپ بخورید  برای کاهش وزن ، خوب است و اشهایتان به غذای اصلی کمتر می شود.

هر بار که ادرار میکنید آب بنوشید

سعی کنید یک لیوان آب بعد از هر بار ادرار بنوشید این کمک خواهد کرد سطوح مایع  بدن پر شود.

بجای  الکل , آب بنوشید

، یک لیوان آب بعد از  الکل بنوشید این باعث می شود که مست نشوید هیدراته می شوید و از مستی پیشگیری میشود.

استفاده از برنامه برای پیگیری پیشرفت خود

امروزه برنامه های کاربردی برای همه چیز، وجود دارد. برنامه های مانند تنظیم آب روزانه به شما کمک میکند و حتی زمان نوشیدن آب را یاد آوری میکند

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “ترفندهای آب خوردن زیاد!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار