ترشح شیر از سینه مردان چقدر خطرناک است؟!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 439
ترشح شیر از سینه مردان چقدر خطرناک است؟!

ترشح شیر از سینه مردان چقدر خطرناک است؟!

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ همانطور که اطلاع دارید ترشح شیر مختص زنان است و زمانی رخ می دهد که نوزادی متولد شده باشد. اما گاها و بنا به مشکلاتی در بدن مردان، ترشحاتی از سینه آنان خارج می شود که شبیه شیر است. در این مطلب می خواهیم شما را با دلیل خارج شدن شیر از سینه مردان آشنا کنیم

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد اورولوژیست و عضو هیات علمی دانشگاه نوشت: ترشح شیر به طور کلی ناشی از فعالیت غده هیپوفیز و ترشح هورمونی به نام پرولاکتین است. این هورمون اگر در سطح خون مردان به مدت زیادی بالا بماند موجب بروز علایمی می‌شود که یکی از آنها ترشح شیر از پستان است ولی این ترشح شیر کاملا با ترشح شیر در خانم شیرده متفاوت است. برای ترشح شیر در مردان معمولا نیاز است فشار زیادی روی پستان وارد شود.

علارغم این فشار، ترشح شیر، به اندازه یکی دو قطره است. علت اصلی معمولا وجود تومور در غده هیپوفیز است. تومور به غده فشار آورده و باعث افزایش سطح پرولاکتین در خون و ترشح شیر می‌شود. همانطور که گفته شده یکی از علایم تومور هیپوفیز ترشح شیر است و بیماران مشکل اصلی دیگری هم دارند که اختلال در بینایی است. به دلیل اینکه غده هیپوفیز در نزدیکی اعصاب بینایی قرار دارد بزرگی غده در اثر تومور به اعصاب بینایی فشار وارد کرده و آن را مختل می‌کند. درمان تومور هیپوفیز جراحی است و معمولا جراح از طریق بینی وارد مغز شده و تومور را از بین می‌برد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ترشح شیر از سینه مردان چقدر خطرناک است؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار