تایید یک داروی جدید ضد دیابت نوع دوم

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 322
تایید یک داروی جدید ضد دیابت نوع دوم

تایید یک داروی جدید ضد دیابت نوع دوم 

چندی قبل مطلبی در مورد میوه های مفید برای مبتلایان به دیابت برای شما عزیزان قرار دادیم که از آن استفاده بردید. امروز یک خبر خوش برای دیابتی های عزیز داریم. سازمان غذا و داروی آمریکا، یک داروی جدید ضد دیابت نوع دوم، به نام ترولیسیتی را مورد تایید قرار داده است. این دارو، بخشی از یک گروه داروهای تزریقی یک بار در هفته است که به کاهش قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع دوم کمک می کند. دکتر مری پارکس معاون رئیس ارزیابی دارو در سازمان غذا و داروی آمریکا در یک آژانس خبری می گوید: داروی ترولیسیتی، یک گزینه جدید درمانی است که می تواند به تنهایی و یا با اضافه نمودن به توصیه های درمانی فعلی، بطور فراگیر میزان قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع دوم کنترل کند.

داروی ترولیسیتی با نام ژنریک دولاگوتاید، نوعی دارو است که یک آگونیست پپتید شبه گلوکاگونی نامیده می شود. به نقل از سازمان غذا و داروی آمریکا، این دارو به کاهش قند خون کمک می کند. قبل از تایید این دارو، سازمان غذا و داروی آمریکا، شش آزمایش بالینی را که تقریبا دربر گیرنده ۳۵۰۰ نفر مبتلا به دیابت نوع دوم بود، مورد ارزیابی قرار داد.

این دارو، به تنهایی و همانطور بصورت ترکیب با انواع دیگر داروهای دیابت از جمله متفورمین و تزریق انسولین در وقت صرف غذا، مورد بررسی قرار گرفت. تزریق داروی ترولیسیتی بصورت هفتگی، در درازمدت باعث بهبود در میزان قند خون شده است. بنابر گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، شایع ترین عوارض جانبی این دارو، تهوع و استفراغ، اسهال، درد شکمی و کاهش اشتها بوده است. در جعبه دارو، کاغذ هشدار دهنده ای وجود دارد که اعلام می کند استفاده از بعضی از اگونیست های پپتید شبه گلوکانی – یک با بروز تورموهای تیروئید در ارتباط بوده است. این دارو نباید برای بیمارانی که دارای سابقه خانوادگی و یا فردی ابتلا به سرطان تیروئید هستند، تجویز شود. این دارو جهت مصرف افراد مبتلا به دیابت نوع اول و اشخاص دچار ناراحتی های شدید معده و روده و یا به عنوان اولین درمان دارویی برای افراد مبتلا به دیابت نوع دوم نمی باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تایید یک داروی جدید ضد دیابت نوع دوم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار