تاثیر ویتامین D در بهبود بیماری ریوی

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 351
تاثیر ویتامین D در بهبود بیماری ریوی

تاثیر ویتامین D در بهبود بیماری ریوی

همانطرو که اطلاع داری بدن هر انسانی به ویتامین های مختلفی نیاز دارد . از جمله این ویتامین ها میتوان به ویتامین D اشاره کرد . همانطور که در این پست در خصوص ویتامین D اطلاعاتی به شما عزیزان داده ایم . در این پست نیز قصد داریم به یکی دیگر از تاثیرات ویتامین D در بهبود یکی از مهمترین بیماری ها اشاره کنیم . بیماری ریوی که یکی از مهم ترین مواردی است که جزو اولویت تحقیقات دانشمندان جهان قرار دارد ، میتواند تحت تاثیر ویتامین D قرار گرفته و به بهبودی نسبی برسد .

با توجه به تحقیقات جدید دانشگاه کوئین مری لندن، مکمل های ویتامین D ممکن است بیماری ریوی را در بیش از ۴۰ درصد در افراد که ویتامین D مصرف کردند کاهش میابد.

COPD ( بیماری انسدادی مزمن ریوی ) شامل برونشیت مزمن و آمفیزم، با علائمی مانند سرفه ، خلط بیش از حد ، تنگی نفس و تنگی قفسه سینه. بیماری های ریوی با بالا رفتن سن بیشتر می شود و گاهی اوقات ممکن است بستری شود.

“تحقیقات نشان داده است که برای بیمارانی که دچار کمبود ویتامین D دارند، چگونه یک مکمل ویتامین ارزان به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بدتر شدن را کاهش می دهد.

این کارآزمایی بالینی اولیه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته تاثیر مکمل ویتامین D بر شدت و وسعت علائم COPD ارزیابی شده است.

این تحقیق شامل ۲۴۰ نفر از بیماران مبتلا به COPD در داخل و اطراف لندن است. به نیمی از بیماران مکمل های ویتامین D داده شد. بیماران با کمبود ویتامین D به میزان قابل توجهی با مصرف مکمل های ویتامین D کاهش قابل توجهی در بیماریشان داده شد .“یافته های ما نشان می دهد که بیماران مبتلا به COPD باید وضعیت ویتامین D خود راتست کرده و باید شروع مصرف مکمل طبق نظر پزشک مقدار آن تعیین شود.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تاثیر ویتامین D در بهبود بیماری ریوی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار