تاثیر منفی چربی ترانس بر حافظه شما

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 8
  • ورودی گوگل : 10
  • تعداد کل مطالب : 4603
  • بازدید امروز : 2297
  • بازدید دیروز : 11291
  • بازدید این هفته : 71384
  • بازدید این ماه : 285292
  • بازدید کل : 6567582
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

تاثیر منفی چربی ترانس بر حافظه شما

شما چقدر به حافظه خود اهمیت می دهید ! مطمئنا حافظه نقش اساسی و مهمی را در زندگی روزمره ما ایفا میکند. و هر کدام از ما سعی بر این داریم که حافظه خود را تقویت کنیم تا دچار مشکل نشویم. روش های زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد که می توان با انجام هر یک گامی موثر برای تقویت آن برداشت. یکی از مواردی که بر روی حافظه تاثیر میگذارد؛ خورد و خوراک است. در این پست میخواهیم به مصرف اسید های چرب ترانس که منجر به کندی حافظه می شود اطلاعاتی به شما عزیزان دهیم.

بر طبق تحقیقاتی که اخیرا در کنفرانس انجمن قلب آمریکا منتشر شده است، مصرف اسید های چرب ترانس می توانند بر روی ضعیف شدن حافظه ی شما تاثیر بگذارند.

در این تحقیق تقریبا ۱۰۰۰ مرد شرکت کردند و رژیم غذایی آنها مورد بررسی قرار گرفت. بعد از آنها خواسته شد یک آزمون حافظه ی کنترل شده را انجام دهند. در این آزمون ۱۰۴ کارت که بر روی آنها کلمات مختلفی نوشته شده بود به افراد نشان داده شده و از آنها خواسته شد که تشخیص بدهند که آیا این کلمه یک بار دیگر به آنها نشان داده شده است یا خیر.

بعد از این آزمون، خون این افراد مورد آزمایش قرار گرفت. دانشمندان متوجه شدند که افرادی که میزان چربی با ترانس بالای بیشتری در خونشان داشتند در انجام این آزمون حافظه کمتر موفق بوده اند.

بر طبق این آزمایش، به ازای هر گرم چربی ترانس اضافی که افراد مصرف کرده بودند، ۰٫۷۶ کلمه کمتر از سایرین به یاد می آوردند.

سپس محققان این افراد را بر مبنای فاکتور هایی مانند سن، افسردگی، میزان آموزش و پرورش حافظه دسته بندی کردند. در این حالت نیز افرادی که بیشترین مقدار چربی ترانس را مصرف کرده بودند ۱۰% کمتر از افرادی که کمترین مقدار چربی ترانس را مصرف کرده بودند، کلمات را به یاد آوردند.

البته این اولین مطالعه برای نشان دادن ارتباط بین مشکلات حافظه و رژیم های غذایی با چربی ترانس بالا نبوده است. مطالعه ای مشابه در سال ۲۰۱۲ در انگلستان و بر روی زنان انجام شد که در آین آزمایش نیز نتایج مشابهی به دست آمد.

با این حال هنوز ارتباط مستقیم بین چربی ترانس و حافظه به روشنی مشخص نشده است.

واکنش انستیتوی غذا و داروی آمریکا نسبت به چربی های ترانس
انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که میزان مصرف چربی های ترانس افراد باید کمتر از روزانه ۲ گرم باشد. این مقدار به طور طبیعی در گوشت و فرآورده های لبنی که به طور طبیعی مصرف می کنید وجود دارد. مشکلات چربی های ترانس زمانی به وجود می آید که میزان مصرف این گونه مواد غذایی در برنامه غذایی شما بیشتر از حد معمول شود.

تولیدکنندگان مواد غذایی، از چربی های ترانس به منظور افزایش طول عمر محصولات خود استفاده می کنند.

از سال ۲۰۰۶ نوشتن میزان چربی ترانس موجود در مواد غذایی بر روی برچسب آنها الزامی شد. همین قانون باعث شد که بسیاری از کارخانه ها میزان چربی ترانس مصرفی خود را کاهش دهند.

چربی های ترانس علاوه بر حافظه می توانند باعث افزایش وزن، پرخاشگری و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی شوند.

به طور خلاصه می توان گفت که چربی های ترانس ممکن است باعث افزایش عمر محصولات غذایی شوند اما از طرفی می توانند باعث کاهش عمر مصرف کنندگان شوند.

منبع : shafajoo.com

دسته بندی:اخبار , اخبار پزشکی
  • تعداد بازدید : 631
  • زمان انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۳
persianteb


*