بیماری پوستی التهاب سبوره ای و راه درمان آن چیست؟!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 303
بیماری پوستی التهاب سبوره ای و راه درمان آن چیست؟!

بیماری پوستی التهاب سبوره ای و راه درمان آن چیست؟!

بیماری پوستی سبوره ای یکی از بیماری های شایع پوستی مخصوصا پوست سر است. البته این بیماری سایر بخش های بدن را نیز می تواند به کرات درگیر کند. این بیماری با لکه های قرمز نمایان می شود. قطعا برای تشخیص این بیماری و اشتباه نگرفتن آن با بیماری پسوریاز یا عفونت قارچی می بایست به پزشک متخصص مراجعه کنید. در این قسمت میخواهیم درباره این بیماری و علل های شکل گیری آن، همچنین از نوع درمان آن برای شما صحبت کنیم.

درمان التهاب سبوره ای

اغلب مبتلایان به بیماری التهاب سبوره ای خودشان با استفاده از شامپو که اغلب شامپوها ضد شوره حاوی قطران، سولفید سلنیوم، اسید سالسیلیک، پریتیون زینگ می باشند، درمان می کنند.

متخصصین پوست توصیه می کنند که اجازه دهید شامپوی ضد شوره ۵ دقیقه روی پوست سر بماند تا زیر پوست نفوذ کند. اگر این کار مؤثر واقع نشد با پزشک معالج مشورت کنید تا شامپو و یا لوسیون های استروئیدی جهت به کنترل در آوردن بیماری، تجویز کند.

پس از آن با شامپوی ضد شوره باید آن را کنترل کرد. اگر لکه ها را با کرم مرطوب کننده در مان می کنید و این کرم ها مؤثر واقع نمی شوند. در این صورت بهتر است به پزشک مراجعه کنید. آگاه باشید که این بیماری اغلب در پاییز و زمستان و گاهی بهار وخیم تر می شود و در تابستان از بین می رود. پس بهتر است درمان را در اوقات ذکر شده فراموش نکنید.

همچنین سعی کنید تمرینات آرامش بخش را انجام دهید چون پزشکان معتقدند که ریشه این بیماری استرس روحی است، لذا انجام تمرینات آرامش بخش در برطرف کردن این بیماری می تواند مؤثر باشد. در حالات وخیم بیماری مثل قرمزی شدید و خارش بیش از حد، داروهای آرام بخش می تواند مؤثر باشد.

منبع : mahsho.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیماری پوستی التهاب سبوره ای و راه درمان آن چیست؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار