بیماری برادیکاردی (کاهش ضربان قلب): علائم، درمان و پیشگیری

مجموعه: بیماری ها, بیماری هایی که با ب شروع می شوند, مقالات تعداد بازدید: 416
بیماری برادیکاردی (کاهش ضربان قلب): علائم، درمان و پیشگیری

بیماری برادیکاردی (کاهش ضربان قلب): علائم، درمان و پیشگیری

بیماری های مختلفی در جهان وجود دارد، برخی بیماری ها طول درمان کوتاه و برخی دیگر طول درمان بلند مدت دارند، در این نوشته می خواهیم در مورد برادیکاردی صحبت کنیم و مطالب جامعی در مورد این بیماری برای شما قرار دهیم ، در اوایل نوشته تعریفی از برادیکاردی قرار می دهیم ، در ادامه ی مطلب علائم و مشخصات این بیماری را ذکر کرده و سعی شده است در انتهای مطلب در مورد راهکارهای درمان برادیکاردی سخن گفته شود. قصد داریم مطالب جامعی در مورد تمامی بیماری ها آماده کرده و در سایت قرار دهیم. بهتر است برای پیدا کردن بیماری مورد نظر خود از آیکون جستجو بالای صفحه یا دسته بندی الفبایی بیماری استفاده کنید، این نوشته اختصاص دارد به برادیکاردی.

تعریف

به کاهش ضربان قلب به کمتر از ۶۰ عدد در دقیقه گفته‌می‌شود.

علائم و نشانه ها

افرادی که دارای برادی کاردی خفیف هستند معمولاً بدون علامت هستند به ویژه وقتی ضربان قلب آن‌ها بین ۵۰ تا ۶۰عدد باشد اما وقتی ضربان کمتر شود نشانه‌ها می‌تواند ایجاد شود که عبارتند از:

سنکوپ (syncope)
سرگیجه (Dizziness)
ضعف (Weakness)
خستگی (Fatigue)
نفس‌های کوتاه (Shortness of breath)
درد قفسه سینه (Chest pains)
اختلال خواب (Disturbed sleep)
گیجی (Confusion)

علل و عوامل خطرساز

اختلال در تولید پالس توسط گره سینوسی و یا بلوک مسیر ‏الکتریکی در گره دهلیزی – بطنی است. درموارد خفیف ممکن است ضربان قلب در حالت استراحت نیاز بدن را تامین نموده و ‏فرد علامتی نداشته باشد ولی در هنگام فعالیت بعلت عدم افزایش طبیعی ضربان قلب، ‏علائم سرگیجه، ضعف و خستگی زودرس ایجاد می شود. در مواردی که برادیکاردی ‏شدید وجود داشته باشد، علائم بیماری درهنگام استراحت نیز ایجاد می شود. این ‏علائم شامل سرگیجه، تعریق ، احساس سبکی سر و در موارد شدید غش یا سنکوپ ‏می باشد.

درمان بیماری

در صورتی که علت قابل برگشت برای برادیکاردی (از قبیل داروها) وجود ‏نداشته باشد تنها درمان مؤثر برای رفع علائم تعبیه پیس میکر دائم می باشد.

پیشگیری

ندارد.

منبع : alodoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیماری برادیکاردی (کاهش ضربان قلب): علائم، درمان و پیشگیری”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار