بهبود عملکرد روده با این ۶ حرکت!

مجموعه: مقالات, مقالات پزشکی تعداد بازدید: 275
بهبود عملکرد روده با این ۶ حرکت!

بهبود عملکرد روده با این ۶ حرکت!

روده ها عضو حساس و بالطبع مهمی در بدن هستند که اگه عملکرد نامطلوبی داشته باشند، مشکلات عدیده ای برای انسان بوجود می آورند. برای بهبود عملکرد این عضو بدن راه کارهایی را می شود انجام داد که در ادامه به آن می پردازیم. پس اگر خواهان این هستید که روده مشکلاتی را برای شما ایجاد نکند موارد زیر را به طور منظم انجام دهید. البته ناگفته نماند که موارد گفته شده در ذیل به افرادی که به چاقی بیش از حد مبتلا هستند توصیه نمی شود.

۱) روغن های طبیعی و مواد غذایی حاوی روغن سالم مانند دانه, مغز میوه ها و … را بیشتر استفاده کنید.

۲) از آن جا که سیستم گوارش بدن انسان برای هضم غذا نیاز به رطوبت دارد و این رطوبت را از بدن جذب می کند، از مصرف مواد غذایی خشک پرهیز کنید. غذاهای خشک و سرخ کردنی بدترین غذا برای فرد مبتلا به یبوست است.

۳) از نشانه های خشکی داخل بدن، خشکی پوست است. سعی کنید پوست خود را چرب کنید. اگر از روغن خوبی استفاده کنید، پوست آن را جذب می کند و بدن از آن استفاده می کند و بدین ترتیب مشکل جوش های موضعی هم برطرف خواهد شد. استفاده موضعی از روغن دانه آفتابگردان برای حل خشکی پوست، موثر خواهد بود.

۴) از مصرف غذاهای گوشتی خام و نیمه پز پرهیز کنید.

۵) اگر اضافه وزن دارید، یک یا دو روز در هفته رژیم آب میوه طبیعی بگیرید و آب بیشتری مصرف کنید. با این روش بدن خود را از سموم پاکسازی می کنید.

۶) برنج سبوس دار استفاده کنید. برنج سفید و پاستا مواد غذایی سنگینی هستند که تنها موجب افزایش وزن شما خواهند شد. غلات سبوس دار کربوهیدرات های پیچیده ای هستند که انرژی لازم وسوخت مناسبی را برای بدن فراهم می کنند. مصرف غلات سبوس دار از جمله: برنج، جو، ارزن و جو دوسر را افزایش دهید.

منبع : shafajoo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بهبود عملکرد روده با این ۶ حرکت!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار