بعد از ورزش هم کالری می سوزانید!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت تعداد بازدید: 359
بعد از ورزش هم کالری می سوزانید!

بعد از ورزش هم کالری می سوزانید!

در ادامه یافته های محققان که روزانه آزمایشات زیادی را در زمینه های مختلف انجام می دهند اینبار به نتیجه جالبی رسیده اند که بعد از ورزش هم می توانید کالری بسوزانید و وزن کم کنید.

در طول روز چقدر ورزش می کنید؟ یک ساعت؟ دو ساعت؟ جالب است بدانید بدن شما نه تنها موقع انجام حرکات ورزشی در حال سوزاندن کالری هاست، بلکه تا ۷۲ ساعت بعد هم دارد دخل کالری ها را می آورد! می پرسید چطور؟ وقتی مشغول انجام حرکت ورزشی هستید از ذخایر بدن استفاده می کنید ، در عین حال به خاطر فشاری که به بدن تان می اورید میزان هورمون ها، پروتئین ها و سایر موارد کمی جابه جا می شود.

بعد از آخرین نوبت ورزش و درست زمانی که دست از عرق ریختن بر می دارید، بدن شروع می کند به متعادل کردن میزان هورمون ها و پروتئین ها که به خاطر ورزش تغییر کرده اند. برای انجام این کار هم به انرژی نیاز دارد که آن را با سوزاندن کالری ها به دست خواهد آورد.

برای مثال کسی که در طول روز ۴۰ دقیقه پیاده روی تند داشته باشد در حین راه رفتن ۳۵۰ کالری از دست می دهد و تا ۷۲ ساعت بعد از اتمام ورزش ۹۰ کالری دیگر هم از دست خواهد داد.

در این مورد میزان کالری ۷۲ ساعت بعد، کمتر از کالری از دست رفته در حین ورزش است اما جالب است بدانید بعضی از ورزش ها برعکس عمل می کنند، یعنی میزان کالری از دست رفته در حین ورزش است!

برای مثال کسانی که به مدت ۴۰ دقیقه در روز وزنه برداری می کنند ۲۰۰ کالری می سوزانند، در حالی که سه روز بعد از ورزش این میزان به ۳۰۰ کالری می رسد! منتظر چه هستید؟ ورزش کنید!

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بعد از ورزش هم کالری می سوزانید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار