بررسی سماق در طب سنتی

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 6
  • ورودی گوگل : 9
  • تعداد کل مطالب : 4634
  • بازدید امروز : 211
  • بازدید دیروز : 1527
  • بازدید این هفته : 3396
  • بازدید این ماه : 38384
  • بازدید کل : 6731421
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

بررسی سماق

بررسی سماق در طب سنتی

پرشین طب – طب سنتی | به گزارش پرشین؛ اگر می خواهید از فواید بی نظیر سماق بدانید ما به شما از نگاه طب سنتی خواهیم گفت. بررسی سماق در طب سنتی شاید برای شما جذاب باشد ، چرا که سماق بسیار برای بدن مفید می باشد. سماق دارای مزاج سرد و خشک است و برای افراد گرم مزاج مفید است. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم با سایت پرشین طب همراه باشید تا به بررسی سماق بپردازیم.

بررسی سماق در طب سنتی

یكی دیگر از ادویه ها و افزودنی‌های به غذا سماق است. مزاج سماق سرد و خشك است. در حدیثی آمده است كه امام صادق (ع) دچار دل دردی شدند و فرمودند كه برای ایشان برنج بپزند و بر آن سماق بیافزایند، ایشان میل كردند و بهبود یافتند.

البته باید توجه داشت كه طرز استفاده از یك ماده خوردنی كه توسط یک شخص استفاده شده، حال آن شخص از ائمه بزرگوار ما باشند یا از افراد معمول، ممكن است تجویزی شخصی بوده و قابل تعمیم نباشد.

به بیان دیگر، این به این معنی نیست كه هر دل دردی با خوردن برنج و سماق بهبود می‌یابد. می توان گفت برنج همراه سماق، برای گرم مزاجانی که دچار دلپیچه و احیانا اسهال ناشی از غلبه صفرا و مواد گرم درون بدن می شوند، مخصوصا در اقلیم ها و فصول گرم، مفید می باشد.   با توجه به مزاج این گیاه، که در درجه دو تا سه سردی و خشکی است، كسانی كه مزاج سردی دارند باید مواظب باشند و ممكن برای سیستم گوارش و مزاج آنها مناسب نباشد و كسانی كه مزاج گرمی دارند می توانند از سماق نفع ببرند.

گفته شده كه هر چه سماق تازه تر و رنگ رو به سرخی داشته باشد بهتر است. سماق ضد صفرا عمل می كند چرا که صفرا گرم است و سماق سرد. بنابراین ضد تهوع های ناشی از گرما و صفرا است که در گرم مزاجان و فصول گرم بیشتر اتفاق می افتد. تحریک اشتها می کند که این خاصیت نیز می تواند به دلیل اثر خنک کنندگی و صفرابری آن باشد (کسانی که دچار غلبه گرمی و صفرا هستند، همچون افراد گرمازده، اشتها به غذا ندارند). این ماده تشنگی را كاهش می دهد.

بررسی سماق

بررسی سماق

قابض است و می دانیم برخی از مواد دارای مزاج سرد و خشک، حالت قبض و جمع كننده دارند. بنابراین كسانیكه دچار اسهال (مخصوصا اسهال های ناشی از گرمی) هستند می توانند از جوشیده و دم كرده سماق یا افزودن به غذا برای بهبود اسهال استفاده كنند. اگر همراه با برنج باشد می تواند در این خاصیت بند آورندگی اسهال مفیدتر باشد چون برنج هم کمی قابض است.

با در نظر گرفتن همین خاصیت قابض بودن، به صورت موضعی برای برخی انواع تکرر یا بی اختیاری ادرار و مدفوع می تواند مفید باشد. افرادی (معمولا خانم ها) که دچار سستی عضلات کف لگن و اسفنگترهای خروجی مثانه و مقعد هستند (مثلا بدنبال سرفه و عطسه، کمی ادرار یا مدفوع از آن ها خارج می شود) می توانند مقداری سماق (۲-۴ قاشق) را در آب (۲ لیوان) ریخته، ده دقیقه ملایم بجوشانند، صاف کرده و بگذارند خنک شود و در آن بنشینند و تا یک هفته هر روز تکرار کنند، انشاءالله بهبود می یابند.

این دستور برای بند آمدن خونریزی های مقعدی (بواسیر یا شقاق) و جمع شدن بواسیر و همچنین کم و قطع کردن خونریزی های غیر طبیعی رحمی نیز مفید است. در کل چون قابض است و عروق خونی را هم جمع می کند برای قطع خون ریزی ها خیلی مورد توصیه واقع شده است. حال، این خونریزی ها می‌تواند شامل خون دماغ، عادت ماهانه و یا بریدگی موضعی باشد. سماق مانع ریختن صفرا به اعضا می شود. ریشه برخی از بیماری های اعضا این است كه صفرایی كه در بدن تولید می شود به آن عضو ریخته می‌شود.

یكی از شایعترین این اعضا روده است كه منجربه التهاب روده و زخم روده می شود و سماق می‌تواند از آن جلوگیری کند. بنابراین كسانی كه مزاج گرمی دارند و صفرا دارند و دچار التهاب یا زخم های روده هستند می توانند از سماق بهره مند شوند. سماق همچنین برای برخی از ورم های حاد مفید است. وقتی فرد ضربه خورده و قسمتی از بدن و در حال ورم كردن و داغ شدن است، میتوان سماق را به حالت خمیری درآورده، در محل ورم گذاشت و از افزایش ورم و داغ شدن و تورم جلوگیری کرد.

بنابراین برای افراد گرم مزاج بسیار مورد توصیه است. همراه با كباب استفاده می شود چرا که هضم آن را بهتر می كند و جلوی افزایش بیش از حد صفرا و حرارت ناشی از هضم گوشت قرمز را می گیرد. گاهی به صورت تنقیه استفاده می شود، یعنی محلول صاف شده جوشانده آن را وارد روده می کنند که برای برخی از مشكلات سیستم روده ای مخصوصا التهابات و نیز بواسیر داخلی مفید است و البته فقط باید با تجویز پزشک انجام گیرد.

منبع : zendegionline

دسته بندی:طب سنتی
  • تعداد بازدید : 392
  • زمان انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۵
persianteb


*