برای افزایش کیفیت اسپرم گردو بخورید

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 353
برای افزایش کیفیت اسپرم گردو بخورید

برای افزایش کیفیت اسپرم گردو بخورید

گردو موجب افزایش کیفیت اسپرم در مردان نابارور نام عنوان مطلبی است که چندی پیش در سایت قرار گرفت. در راستای همین موضوع تحقیقاتی انجام شده است که نتایج آن بسیار امیدوار کننده بوده است. محققان یافته اند که مصرف روزانه ۷۵ گرم گردو، باعث می شود تا حرکت و ویژگی های اسپرم مردان که در بازه سنی ۲۱ تا ۳۵ ساله قرار دارند بهبود یابد. این تحقیقات ۱۲ هفته به طول انجامیده است و بر روی ۱۱۷ مرد سالم امتحان شده است.

تقریبا ۷۰ میلیون زوج در سراسر دنیا با مشکل ناباروری مواجهند و ۳۰ تا ۵۰ درصد این موارد به دلیل اختلالاتی است که به مرد مربوط می شود. در برخی مطالعات مشخص شده است که کیفیت اسپرم مردان به دلیل آلودگی، شیوه زندگی نامناسب و رژیم های غذایی ناسالم کاهش یافته است.

در تحقیق اخیر که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، تاثیر افزایش اسیدهای چرب غیر اشباع که برای بلوغ اسپرم و عملکرد غشای آن ضروریند، بر روی کیفیت اسپرم مردان جوان مورد مطالعه قرار گرفت.

بهترین منابع اسیدهای چرب غیر اشباع روغن ماهی و یا مکمل های آن، دانه کتان و گردو می باشند. گردو سرشار از آلفالینولنیک اسید (ALA) بوده و یکی از بهترین منابع گیاهی اسیدهای چرب امگا- ۳ به شمار می رود.

در این مطالعه که ۱۲ هفته به طول انجامید، ۱۱۷ مرد سالم ۲۱ تا ۳۵ ساله شرکت کردند. این افراد به دو گروه تقسیم شدند. ۵۸ نفر از مغزهای گیاهی به ویژه گردو استفاده نکردند و به ۵۹ نفر دیگر روزانه ۷۵ گرم گردو داده شد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که ۷۵ گرم گردو، مقداری است که موجب تغییر در سطح چربی های خون می شود اما معمولا تغییری در وزن افراد سالم ایجاد نمی کند. قبل و بعد از بررسی، کیفیت اسپرم مردان با سنجش معیارهای رایج باروری آنها از جمله غلظت اسپرم، بقا، حرکت، ویژگی های ظاهری و اختلالات کروموزومی مورد مطالعه قرار گرفت. در طی ۱۲ هفته تغییر قابل توجهی در شاخص توده بدن، وزن و میزان فعالیت افراد مورد مطالعه ایجاد نشد.
در گروهی که گردو مصرف کرده بودند، سطح اسیدهای چرب امگا- ۳ افزایش قابل توجهی داشت و بقای اسپرم، حرکت و خصوصیات ظاهری آن بهبود یافت. در این افراد اختلالات کروموزومی کمتری نیز در اسپرم ها مشاهده شد. در گروهی که گردو مصرف نکرده بودند، هیچ تغییری ایجاد نگردید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “برای افزایش کیفیت اسپرم گردو بخورید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار