بدوید تا سالم بمانید

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 338
بدوید تا سالم بمانید

بدوید تا سالم بمانید

مطمئنا همه ما میدانیم برای حفظ سلامتی جسمی و همچنین روحی باید ورزش را در کنار دیگر کار های روزانه خود قرار دهیم . ورزش کردن نشاط و شادی را به عضلات بدن و روحیه را به دمی هدیه می دهد . یکی از معمولی ترین ورزش هایی که انجام آن در روز توصیه اکید شده است ، پیاده روی و دویدن است . این ورزش که مادر تمامی ورزش ها محسوب می شود میتواند مشکلات زیادی را از لحاظجسمی و روحی از افراد کم کند .

دویدن پاسخ به تمام مشکلات  از جمله سلامت روانی و عاطفی  فیزیکی و حتی  در پیشگیری از بیماریها  کمک می کندبا دویدن مقدار زیادی کالری می سوزاید.مقدار زیادی انرژی مصرف میکنید و وزن ایده آل خود را حفظ میکنید.

میزان خون، قند و فشار خود را نرمال نگه می دارید. ورزش یکی از بهترین راه ها برای کاهش فشار خون به طور طبیعی و کنترل کلسترول بالا و قند خون است.

دویدن خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می دهد. قلب را تقویت کرده و جریان  خون و اکسیژن  رسانی را در سراسر بدن به کار می اندازید

با دویدن استخوان ها قوی شده.  و دیگر ورزش های سنگین  عضلات را تقویت کرده و  تراکم استخوان را افزایش میدهد، که باعث پیشگیری از پوکی استخوان می شود

دویدن همچنین سطح انرژی  را افزایش  میدهد. ، راه بسیار خوبی برای افزایش انرژی  و حفظ سطوح انرژی  در طول روز است.

عزت نفس و اعتماد به نفس را تقویت میکندت رسیدن به یک هدف غالبا اعتماد به نفس را افزایش می دهد. به ویژه  اگر م نظور از دویدن رسیدن به  یک هدف خاص، ماننددویدن برای رسیدن به ماراتن باشد

دویدن راه بسیار خوبی برای دور شدن از کار یکنواخت روزانه است ، همچنین فرصت برای کشف مناطق مختلف و زمان تفکر است. بسیاری از ماراتن ها  به نفع سازمان های خیریه و مواردی مانندکمک به بلایای طبیعی انجام میشود که کمک بسیار خوبی است.

شما می توانید به صورت گروهی بدوید. به عنوان بخشی از گروه و یا باشگاه و یا در ماراتن،  در این روش فرصت زیادی برای پیدا کردن دوست وآشنایی با آنها نیز دارید.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بدوید تا سالم بمانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار