با یوگای نوزادان آشنا شوید

مجموعه: سلامت, سلامت کودکان تعداد بازدید: 526
با یوگای نوزادان آشنا شوید

با یوگای نوزادان آشنا شوید

یوگا تنها مختص بزرگسالان نیست ، برای کودکان و نوزادان هم یوگا وجود دارد. یوگا باعث می شود تا نوزاد شما شاداب بماند و همچنین مغز وی بصورت هماهنگ و در کمال آرامش رشد پیدا کند. برای استفاده از یوگای نوزادان آهنگ پخش می شود تا کودک جلب این آهنگ شود. در این مبحث شما روش تمرین دادن یوگا به نوزاد خود را بصورت صحیح و اصولی می آموزید و یاد می گیرید که کودک خود را با این ورزش شاداب کنید.

زمانی را انتخاب کنید که هر دوی‌تان آرام هستید و هیچ چیز که حواس نوزاد را پرت کند، وجود ندارد. شاید قبل یا بعد از حمام، بعد از چرت زدن روزانه نوزاد یا یک ساعت بعد از تغذیه، زمان مناسبی باشد.این تمرینات برای نوزادانی مناسب‌ هستند که بیش از ۱۲ هفته سن دارند و در چک آپ پزشک دارای هیچ گونه مشکلی نبوده‌اند؛ همچنین کنترل کامل روی سرشان دارند و هیچ‌گونه مشکل مربوط به لگن (مشکوک) و هیچ گونه مشکل بهداشتی، پزشکی یا فیزیکی ندارند.

برای شروع:

* یک زیرانداز روی زمین پهن کنید و کودک خود را به پشت روی زمین قرار دهید. به چشمان نوزاد نگاه کرده و به آرامی دست او را نگه دارید و آن‌ها را به سمت مرکز قفسه سینه نوزاد بیاورید. سپس، با استفاده از آهنگ باز و بسته، اقدامات زیر را دنبال کنید:

* به آرامی دست‌ها را به سمت طرفین باز کرده و سپس آن‌ها را دوباره به سمت مرکز قفسه سینه آورده و ببندید.

* آن‌ها را باز و بسته کنید؛ حرکت بالا را تکرار کنید.

* حالا کمی کف بزن، کف بزن، کف بزن؛ دست نوزاد را به آرامی با هر بار بسته شدن به هم بزنید.

*  آن‌ها را باز و بسته کنید؛ حرکت بالا را تکرار کنید.

* حالا به بینی‌ات دست بزن، دست بزن، دست بزن؛ به آرامی با دست خود نوزاد بینی‌اش را لمس کنید.

منبع : beytoote

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “با یوگای نوزادان آشنا شوید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار