با دوکان لاغر شوید!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 366
با دوکان لاغر شوید!

با دوکان لاغر شوید!

اگر کمی و فقط کمی به حواشی زندگی افراد مشهور و به اصطلاح ستاره ها علاقه مند باشید، می دانید که کیت میدلتون ، عروس خانواده سلطنتی انگلستان قبل از عروسی اش برای مدتی کوتاهی رژیم لاغری گرفت به نام رژیم «دوکان». رژیم دوکان را یک متخصص فرانسوی به اسن پیر دوکان طراحی کرده که پایه و اساسش مثل رژیم اتکینز پروتئین زیاد است البته با کربوهیدرات و چربی کم.

مرحله اول (رژیم + ۲۰ دقیقه پیاده روی)

منابع غذایی شما در این مرحله فقط پروتئین خالص است. یعنی گوشت گاو و گوساله کم چرب، مرغ، جگر مرغ، بوقلمون، شترمرغ و بلدرچین و محصولات دریایی، پروتئین گیاهی مانند سویا و محصولات لبنی بدون چربی و دو عدد تخم مرغ کامل. در ضمن می توانید روزی ۱/۵ لیتر آب یا انواع نوشیدنی های بدون قند و شکر بنوشید به علاوه ۱/۵ قاشق غذاخوری سبوس جو. در ضمن گوشت گوسفند، گوشت گاو پرچرب، شیر و لبنیات پرچرب، میوه، حبوبات، قند و شکر، نان، برنج، ماکارونی و … در این مرحله غیر مجازند.

مرحله دوم (رژیم + ۳۰ دقیقه پیاده روی)

خوش آمدید! در این مرحله سبزیجات به برنامه غذایی شما اضافه می شود؛ یعنی در این باید به تناوب جای روزهای «فقط پروتئین» را با روزهای «پروتئینی + سبزیجات» عوض کنید. مصرف انواع سبزیجات به غیر از سبزیجات نشاسته ای و دو قاشق سبوس در این مرحله مجاز است.

مرحله سوم (رژیم + ۲۵ دقیقه پیاده روی)

شما دوباره به مرحله یک باز می گردید؛ اما کمی کربوهیدرات یا نشاسته هم وارد برنامه غذایی روزانه تان می شود. فقط باید یک روز در هفته به فاز اول باز گردید و تنها از منابع پروتئینی خالص بدون هیچ گونه سبزیجاتی استفاده کنید.

مرحله چهارم (سالم خوری تا پایان عمر)

شما می توانید در تمام روزهای هفته یک رژیم غذایی معمولی داشته باشید به شرط اینکه یک روز در هفته فقط پروتئین و یک واحد کربوهیدرات بخورید و همچنین از این دو قانون طلایی پیروی کنید:

۱/ سه قاشق غذاخوری سبوس جو در روز

۲/ داشتن ۲۰ دقیقه پیاده روی روازنه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “با دوکان لاغر شوید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار