با این مواد پوست چرب خود را کاهش دهید!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 405
با این مواد پوست چرب خود را کاهش دهید!

با این مواد پوست چرب خود را کاهش دهید!

پوست چرب خود را با گلاب درمان کنید نام عنوانی است که چندی قبل در سایت پرشین طب قرار گرفت. برخی اوقات چربی هایی که روی پوست قرار دارند از بی نظمی های هورمونی ناشی می شوند. در هر صورت شما می توانید با داشتن یک تغذیه مناسب از پوست چرب خود رهایی پیدا کنید. ما در این مبحث می خواهیم مواد غذایی را به شما معرفی کنیم که با مصرف کردن آنها می توانید تا حدود زیادی از پوست چرب رهایی پیدا کنید.

سبزیجات سبز
سبزیجات برگ سبز برای افرادی که پوست چربی دارند فوق العاده است. اسفناج و دیگر سبزیجات سبز ویتامین C تولید می کنند که مانع از فعالیت اکسیدان ها می شود. تا جایی که می توانید هر روز از این سبزیجات در سالادها و غذاهایتان استفاده کنید.

آجیل ها
اگر از جای آکنه در پوستتان شکایت دارید ویتامین E می تواند روند بهبود جای زخم را شتاب دهد. این ویتامین باعث تقویت غشاهای سلولی می شود. اگر هنوز جای آکنه ها تازه است و در روند درمان قرار دارید بهتر است مصرف ویتامین E را افزایش دهید. آجیل ها منبع خوب ویتامین E هستند که شما را به هدف تان نزدیک‌تر می سازند.

ماهی آزاد
شاید کمی متناقض به نظر بیاید. از طرفی صحبت از پوست‌های چرب است و از طرف دیگر مصرف مواد غذایی چرب توصیه می شود؛ اما با این حال ماهی آزاد که جزو ماهی های چرب است برای پوست های چرب بسیار مفید است. این ماهی سرشار از امگا۳ است که برخی از مولکول ها را تحت کنترل خود در می آورد. همین مولکول‌ها مسئول افزایش ترشح سبوم هستند که دشمن پوست‌های چرب است. خوشبختانه اکثر افراد ماهی آزاد را می پسندند. در نتیجه می توان از خواص آن برای بهبود وضعیت پوست استفاده کرد.

نعنا
نعنا یک ماده ی غذایی ایده آل برای کاهش تستوسترون است. این هورمون‌های آندروژنی مسئول ترشح بیش از اندازه ی سبوم در پوست‌های چرب است. مصرف نعنا می تواند باعث کاهش حالت برق زدن پوست شده و ترشح سبوم را کاهش دهد. می توانید دست به کار شوید و خودتان داخل یک گلدان نعنا بکارید تا به راحتی و به طور مرتب از این سبزی معطر بهره مند شوید.

منبع : beytoote.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “با این مواد پوست چرب خود را کاهش دهید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار