این مواد غذایی در ظاهر سالم هستند!

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 360
این مواد غذایی در ظاهر سالم هستند!

این مواد غذایی در ظاهر سالم هستند!

آیا می دانید چه مواد غذایی از ارزش واقعی برخوردار است ؟! در دنیایی که علم هر روز و به صورت در حال پیشرفت است افزودنی های زیادی به غذا اضافه می شود که ارزش غذایشان را به طور چشمگیری پایین می آورد . ما باید در انتخاب مواد غذایی که مصرف میکنیم دقت لازم را داشته باشیم. اگر به سوپر مارکت محل زندگیتان بروید به تعداد زیادی از این دست مواد غذایی برخورد خواهید کرد . ما در این پست قصد معرفی اینگونه مواد غذایی را داریم . امیدواریم با انتخاب خوراکی های سالم ، گامی مفید برای تندرستی خود بردارید.

آب میوه بسته بندی

بسیاری از آب میوه های بسته بندی شده حاوی هیچ میوه ای نیستند، فقط  طعم دهنده مصنوعی دارند که اسانس دارند، بنابراین فقط آب شیرین همراه با اسانس می نوشید حتی آنهایی که می گویند که ۱۰۰٪ میوه واقعی  باور نکنید چون سالم نیستند چرا که مواد مغذی داخل آنها نیست. در عوض، سعی کنید میوه های تازه بخورید

سس سالاد

سس سالاد حاوی انبوهی از نمک، شکر، روغن، مواد شیمیایی و چربی های ترانس است، بنابراین اضافه کردن آنها به سالاد  مواد غذایی سالم خود را ناسالم می کنید.

غلات صبحانه

تولید کنندگان ادعا میکنند که  غلات صبحانه سالم است به خاطر اینکه غلاتها کم چربند، اما در حقیقت آنها از غلات تصفیه شده، شکر و مواد شیمیایی تشکیل شده اند جو و ماست و میوه را جایگزین آنها بکنید.

مارگارین

مارگارین به عنوان روغن سالم تبلیغ می شود ، اما  ترکیبی از مواد شیمیایی و روغن است که فقط طعم و مزه داده شده . مطالعات نشان داده اند که افرادی که از مارگارین استفاده میکنند در واقع بیشتر به بیماری های قلبی  مبتلا می شوند.

روغن نباتی

روغن سبزیجات مانند روغن سویا، روغن کانولا و روغن هسته انگور به پایین آوردن کلسترول، کمک میکند اما ، مطالعات نشان داده اند که آنها لزوما از بیماری های قلبی جلوگیری نمیکنند. در عوض، چربی طبیعی مانند کره، روغن زیتون و روغن نارگیل مصرف کنید.

غذاهای کم چرب و بدون چربی

مردم هنگام خرید به دنبال گزینه های غذایی کم چرب، می گردند همانطور که می دانید، محصولات طعم خوبی ندارند،  تولید کنندگان به آنها عناصر دیگر مانند شکر برای بهبود طعم و مزه، می افزایند که برای سلامتی خوب نیست.

غذاهای ارگانیک، پردازش

در حالی که ارگانیک کردن میوه ها و سبزیجات سالم است،  فرآیندهایی را روی آنها انجام میدهند که ارزش غذایی را پایین می آورند.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “این مواد غذایی در ظاهر سالم هستند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار