این‌گونه به حساسیت های غذایی کودک‌تان توجه کنید!

مجموعه: سلامت, سلامت کودکان تعداد بازدید: 345
این‌گونه به حساسیت های غذایی کودک‌تان توجه کنید!

این‌گونه به حساسیت های غذایی کودک‌تان توجه کنید!

شاید کودک شما نیز عادت کرده است که هر غذایی را نخورد. این موضوع هم می تواند خوب باشد و هم بد. البته بستگی به شما دارد که چه هدفی را دنبال می کنید. به هر حال ما در این پست می خواهیم به شما پدر و مادر عزیز توصیه هایی را جهت پیشگیری از حساسیت ها بد غذایی کودک تان انجام دهیم. هر چند به طور کامل نمی توان اینگونه حساسیت ها را برطرف کرد اما رعایت نکاتی می تواند ما در در رسیدن به هدف، کمک کند.

و اما نکات مفیدی که از حساسیت های غذایی در کودکان پیشگیری میکنه:

داشتن رژیم غذایی سالم در دوران بارداری

دریافت مواد مغذی در کودک قبل از تولد شروع میشه، چون نوزاد مواد مغذی رو از رژیم غذایی مادر (در حالی که در رحم است) دریافت میکنه. غذایی که یک زن باردار میخوره تاثیر معنی داری روی سلامتی کوتاه مدت و بلند مدت فرزندش داره. مادران باردار به رژیم غذایی متعادلی شامل موادی سالم مثل سبزیجات، میوه ها، غلات، گوشت بدون چربی و لبنیات نیاز دارن. ویتامین ها و مکمل های دوران بارداری، برای زنان باردار مفید بوده و به جلوگیری از نقائص هنگام تولد و دیگر مشکلات کمک میکنن.

یه تحقیق فنلاندی که در سال ۲۰۱۱ انجام شده، نشون داد در یه جمعیت مستعد ابتلا به دیابت نوع ۱ که در طول دوره بارداری شیر گاو بیشتری مصرف کرده بودن، حساسیت به شیر گاو در بین کودکانشون کمتر شیوع داشت.
و در یه مطالعه دانمارکی، مصرف زیاد بادم زمینی و فندق در دوره بارداری با کاهش آسم و آلرژی در کودکان مرتبط بود.

غذاهای جامد رو قبل از ۴ تا ۶ ماهگی وارد رژیم غذایی نوزاد نکنین

تحقیقات نشون دادن، نوزادانی که قبل از رسیدن به ۴ ماهگی غذاهای جامد میخورن نسبت به نوزادانی که کمی دیرتر این نوع غذاها رو میخورن، بیشتر احتمال داره به حساسیت های غذایی دچار بشن. پس یادتون باشه که باید غذاهای جامد رو بعد از ۴ تا ۶ ماهگی داده بشن.

ادامه تغذیه با شیر مادر

شما باید درست بعد از اینکه غذاهای جامد رو وارد رژیم غذایی کودک کردین، تغذیه با شیر مادر رو متوقف کنین. وقتی شیر گاو وارد رژیم غذایی کودکتون میشه، شیر مادر ممکنه در برابر حساسیت هایی که ممکنه رخ بده اثر محافظتی نشون بده. شیر مادر عملکرد سیستم ایمنی بدن رو تنظیم میکنه.

سعی کنین از مواد غذایی بسته بندی شده دوری کنین

تحقیقات نشون دادن کودکانی که میوه و سبزجات بیشتری مصرف کرده و غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده کمتری میخورن، کمتر احتمال داره در سن دو سالگی دچار حساسیت های غذایی بشن.

برچسب محصولات را برای بررسی محتوی روغن بادام زمینی چک کنین

اگه درباره حساسیت به بادام زمینی و فندق سابقه خانوادگی دارین، باید برچسب پوشک، لوسیون یا هر محصول دیگه ای که برای پوست ظریف کودکتون استفاده میکنین رو بررسی کنین. تحقیقات نشون دادن استفاده از محصولات حاوی روغن بادام زمینی روی پوست ملتهب، یکی از دلایل شیوع آلرژی به بادام زمینی در کودکان باشه.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “این‌گونه به حساسیت های غذایی کودک‌تان توجه کنید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار