ایدز و رابطه جنسی دهانی !

مجموعه: مقالات, مقالات پزشکی تعداد بازدید: 493
ایدز و رابطه جنسی دهانی !

ایدز و رابطه جنسی دهانی !

در دنیای به این پهناوری ، هر لحظه باید شاهد این باشیم که به ویروس های در حال انتشار افزوده شود . اما تا به این لحظه هم ویروس های کمی در دنیا وجود ندارد که یکی از ویروس خطرناک ایدز می باشد . بیماری نام آشنایی که میتواند به طرق های مختلف انسان ها را مبتلا کند . گمان می رود که تقریبا کل جهان راه های پیشگیری از ایدز را بدانند چرا که آموزش های زیادی در این زمینه داده شده است . اما در این پست می خواهیم به جدید ترین حقایقی که در خصوص این بیماری که توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شده است ؛ اشاره کنیم .

HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی)  سلول های آلوده به  سیستم ایمنی بدن است. عفونت منجر به وخامت تدریجی سیستم ایمنی بدن است. این نتایج در کاهش توانایی بدنبرای مبارزه با عفونت ها و بیماری های دیگر است. ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) پیشرفته ترین مرحله عفونت HIV است.

HIV می تواند از طریق موارد زیر انتقال یابد:

• مقاربت جنسی (واژن و یا مقعد) یا رابطه جنسی دهانی با فرد آلوده.
•  انتقال خون آلوده.
• استفاده مشترک از سرنگ و سوزن آلوده.
•  انتقال از مادر به کودک در دوران بارداری، زایمان و شیردهی.

۳۵ میلیون نفر مبتلا به HIV در سراسر جهان وجود دارد
در سطح جهانی، حدود ۳۵ میلیون نفر با  ویروس اچ آی وی در سال ۲۰۱۳ زندگی می کرده اند، که از آن ۳٫۲ میلیون کودک بودند.اکثریت مبتلایان به این ویروس از کشورهایکم درآمد و یا با درآمد متوسط هستند. ۲٫۱ میلیون نفر   در سال ۲۰۱۳  به این ویروس آلوده شدند.

موثر ترین راه برای پیشگیری از انتقال HIV عبارتند از:

• استفاده از کاندوم برای مقاربت جنسی و تمرین دیگر رفتارهای جنسی ایمن.
• گرفتن تست به طور منظم و به دنبال  آن درمان برای عفونت های منتقله از راه جنسی.
• اجتناب از مواد مخدر تزریقی و یا استفاده از سرنگ و سوزن جدید و یکبار مصرف.
• مطمئن شوید که هر خون یا فرآورده های خونی مورد نیاز برای HIV تست شده است.

درمان ضد رترو ویروسی ترکیبی (ART) مانع از ویروس اچ آی وی در بدن می شود. اگر ویروس HIV متوقف شود، سلول های ایمنی بدن قادر به زنده ماندن طولانی تر و کمک به دفاع از بدن در برابر عفونت است. در یک زن و شوهر، اگر شریک HIV مثبت داشته باشد که مصرف درمان ضد رترو ویروسی، خطر انتقال جنسی به شریک HIV منفی ، ۹۶٪ کاهش می یابد

حدود ۱۲ میلیون نفر مبتلا به HIV مثبت به درمان ضد رترو ویروسی در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط در سال ۲۰۱۳ وجودداشت. با توجه به معیارهای درمان در سال ۲۰۱۳ به دستورالعمل های WHO ، حدود ۸۵ درصد از تمام مردم با اچ آی وی زندگی واجد شرایط برای درمان ضد رترو ویروسی هستند.

حدود ۳٫۲ میلیون کودک مبتلا به اچ آی وی زندگی می کنند. اکثریت قریب به اتفاق  کودکان مبتلا به HIV در کشورهای جنوب صحرای آفریقا زندگی می کنند و توسط مادران HIV مثبت خود را در طول بارداری، زایمان یا شیردهی آلوده بودند. بیش از ۲۴۰٫۰۰۰ کودکادر سال  به این ویروس۲۰۱۳ آلوده شدند.

انتقال اچ آی وی مادر به فرزند به طور کامل قابل پیشگیری است. در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط برای پیشگیری از مادر به فرزند انتقال  شده است. در سال ۲۰۱۳، ۷ نفر از ۱۰ زن باردار با اچ آی وی زندگی میکنند

HIV بزرگترین عامل خطر برای بیماری سل فعال است. در سال ۲۰۱۳، حدود ۳۶۰۰۰۰ مرگ ناشی از سل در میان افراد HIV مثبت رخ داده است

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “ایدز و رابطه جنسی دهانی !”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار