اگر باردار نمی شوید ، بخوانید

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 338
اگر باردار نمی شوید ، بخوانید

اگر باردار نمی شوید ، بخوانید

طبق خبر های گزارش شده ۱۵ درصد از زوجین نابارور هستند . اگه شما هم به تازگی تشکیل خانواده داده اید و تلاش برای فرزند داشتن کرده اید و به نتیجه نرسیده اید ، نگران نباشید . با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان صاحب فرزند شوید . می توان دلایل باردار نشدن زوجین را در خیلی از موارد جستجو کرد که یکی از مهم ترین آنها مسائل ژنتیکی می باشد . ما در این پست با دکتر محمد رضا صفری زاده در خصوص افرادی که بارور نمی شوند گفتگو کرده ایم .

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در این باره به خبرنگار پایگاه خبری می‌گوید:‌ «زوج‌هایی که در آن، خانم زیر ۳۰ یا ۳۵ سال سن دارد، باید حداقل یک سال نزدیکی بدون هیچ محافظتی داشته باشند و اگر در طول این یک سال باردار نشدند، برای تشخیص علت ناباروری به پزشک متخصص، مراجعه کنند. این در حالی است که به‌خاطر کاهش قدرت باروری خانم‌ها با افزایش سن آن‌ها، توصیه می‌شود خانم‌های بالای ۳۵ سال، در صورتیکه ۶ ماه پس از نزدیکی‌های بدون محافظت، باردار نشدند، برای شروع درمان به‌موقع به پزشک مراجعه کنند.»

وی خاطرنشان می‌کند که مراجعه به‌موقع به پزشک، می‌تواند تا حد زیادی مشکل ناباروری که گاهی به دلیل مصرف برخی از داروها یا ابتلا به بیماری‌های خاصی است را برطرف کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ارتش خاطر نشان کرد: «بهتر است خانم‌هایی که قاعدگی‌های نامنظم یا همراه با درد شدید دارند یا آن‌هایی که سابقه سقط داشته‌اند، حتماً قبل از اقدام به بارداری، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند تا بارداری به‌موقع و تحت نظری داشته باشند. از طرف دیگر، مردان هم باید در صورت ابتلا به بیماری‌های مربوط به بیضه و پروستات یا در صورت رنج بردن از مشکلات جنسی، قبل از اقدام به بچه‌دار شدن، با یک متخصص ارولوژی مشورت کنند.»

منبع : salamaneh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اگر باردار نمی شوید ، بخوانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار