اگر اختلال نعوظ دارید بخوانید: پیشگیری از سکته!

مجموعه: مقالات, مقالات پزشکی تعداد بازدید: 483
اگر اختلال نعوظ دارید بخوانید: پیشگیری از سکته!

اگر اختلال نعوظ دارید بخوانید: پیشگیری از سکته!

همانطور که می دانید سکته، همیشه با علائمی ظاهر می شود. علائم زیادی برای مشخص شدن سکته وجود دارد که مردم به آن بی توجه هستند. در حمله های قبلی مردان و زنان تفاوت های وجد دارد . در تحقیقاتی که محققان انجام داده اند نشان داد شد که ۹۵ درصد از زنانی که حمله قلبی را سپری کرده اند علائم قبلی داشته اند اما نمی دانستند که آن علائم؛ از نشانه های سکته قلبی است. حال ما می خواهیم این علائم را برای شما عزیزان بگوییم.

۱٫ اختلال نعوظ

کسانی که اختلال نعوظ دارند از مشکلات قلبی رنج می برند . به بیان دقیق تر، در میان کسانی که از بیماری های قلبی رنج می برند، شریان باریک شده به طوریکه  جریان خون به آلت تناسلی مرد محدود می شود. زنان هم جریان خون محدود به ناحیه تناسلی مشکل رسیدن به اوج لذت جنسی است و راضی نیستند.

 ۲٫ خروپف

جریان هوا ی محدود در قفسه سینه در هنگام خواب ممکن است نشانه خطر سکته قلبی باشد. افرادی که مشکل خواب و تنفس دارند حتی برای لحظه کوتاه نفس آنها قطع می شود، شانس حمله قلبی در پنج سال آینده سه برابر اشخاص دیگر است.

۳٫ مشکلات لثه

التهاب و خونریزی از لثه ها نشانه آن است که شما باید به دندانپزشک مراجعه کنید است. همچنین این  علامت اولیه مشکلات قلبی است که اکثر مردم به آن توجه نمی کنند و فکر میکند خود بخود درمان می شود

۴٫ پاهای متورم

اگر مچ پا متورم شود، شما احتمالا با مشکل احتباس مایعات در بدن مواجه هستید. احتباس مایعات در بدن ممکن است یک علامت اولیه از بیماری های قلبی باشد. این زمانی اتفاق می افتد که قلب به اندازه کافی پمپاژ نمیکند، خون عناصر سمی را فیلتر نمی کند. این وضعیت به نام ادم و معمولا در مچ پا، پاها، پاها و دست رخ می دهد.

۵٫ نامنظم شدن ضربان قلب

ضربان قلب نامنظم یا آریتمی زمانی است که قلب ضربان خیلی تند و نامنظمی دارد این ممکن است یک علامت اولیه از بیماری عروق کرونر باشد. در نهایت موجب سکته می شود.

۶٫ قفسه سینه و شانه درد

آنژین صدری شایعترین علامت قلب ناسالم است. این نوع از درد قفسه سینه همان درد حاد است که در یک حمله قلبی رخ می دهد. این یک درد قفسه سینه سخت و شدید است و با هر بار نفس کشیدن بدتر می شود. این وضعیت با استرس و ورزش هم بدتر می شود.

۷٫ آه کوتاه

تنفس کوتاه می تواند نشانه های خطرناکی باشد. این می تواند یک علامت اولیه از بیماری های قلبی و سرطان ریه باشد. علائم آن ناتوانی در تنفس عمیق است  اگر بدتر شد و این روند ادامه پیدا کرد مشکل قلبی است.

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اگر اختلال نعوظ دارید بخوانید: پیشگیری از سکته!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار