اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 183
اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران

اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران

پرشین طب – اخبار پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ میگرن یک بیماری می باشد که خیلی از افراد به آن گرفتار و مبتلا می باشند ، این بیماری تا به امروز درمان خاصی نداشته است ، اما خبر خوش این است که اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران وارد بازار می شود. می خواهیم این خبر خوب را با جزئیات بیشتر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت پرشین طب ارائه دهیم. اگر شما هم در اطراف خود افراد مبتلا به این بیماری را می شناسید ، صفحه مورد نظر را برای وی ارسال کنید.

اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران

نخستین دارو که به طور خاص برای پیشگیری از میگرن مزمن تولید شده است، با چراغ سبز مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا، از ماه سپتامبر (شهریورماه) به بازار عرضه می‌شود. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از حملات و سردردهای میگرنی رنج می‌برند. درحال حاضر هیچ درمان قطعی برای میگرن وجود ندارد و درمان‌های موجود تنها به کاهش علائم بیماری کمک می‌کنند.

اولین داروی میگرن

داروی Erenumab توسط شرکت نوارتیس (Novartis) تولید و موفق به کسب مجوز از سوی آژانس دارویی اروپا (EMA) شده است. این دارو تعداد دفعات سردردهای میگرنی در ماه را کاهش می‌دهد. این دارو مخصوص بیمارانی است که دست‌کم دچار ۴ حمله میگرنی در ماه می‌شوند. داروی Erenumab برای مسدود کردن گیرنده پپتید مرتبط با ژن کلسی‌تونین (calcitonin gene-related peptide receptor) طراحی شده است؛ تصور می‌شود که این گیرنده در بروز میگرن دخیل باشد.

به گفته مسئولان شرکت نوارتیس، این دارو نخستین و تنها داروی دارای مجوز برای پیشگیری (از حملات) میگرن است. این دارو با استفاده از دستگاه تزریق خودکار به صورت یک دوز در ماه توسط بیمار (در منزل) تزریق می‌شود. داروی Erenumab از ماه سپتامبر (شهریور ماه) به بازار عرضه شده و درصورت تأیید سازمان‌های دارویی انگلیس و اسکاتلند، تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

منبع : Seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اولین داروی میگرن شهریور ماه در ایران”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار