اهمیت مادران به شیر دادن فرزندان خود

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 600
اهمیت مادران به شیر دادن فرزندان خود

اهمیت مادران به شیر دادن فرزندان خود

اهمیت شیر مادر برای رشد و استحکام بدن نوزاد بر هیچکس پوشیده نیست . معمولا مادران سعی بر این دارند که با شیر خود به کودک خود انرژی و نشاط دو چندانی ببخشند . اما در این بین مادرانی نیز وجود دارند که به دلایل های منطقی و غیر منطقی از دادن شیر خود به نوزاد اجتناب می کنند و به شیر خشک اکتفا می کنند . بر همین اساس در ادامه متن به این موضوع پرداخته ایم که تفاوت میان مادرانی که از شیر خود به نوزادان خود می دهند با مادرانی که از این کار اجتناب می کنند در چه چیزی می تواند باشد.

براساس تحقيق ارائه شده در ۱۳ اكتبر ۲۰۱۴ در كنفرانس ملي آكادمي طب اطفال در سن ديگو، مادراني كه كودكان بالاي يكسال خود را با شيرمادر تغذيه ميكنند براي رشد جسمي و اجتماعي فرزند خود بيشترين اهميت را قائل هستند درحاليكه نظر متخصصان سلامت، اعضاي خانواده و دوستان داراي اهميت بسيار كمتري است.

به منظور يافتن علت اينكه چرا بعضي از مادران همچنان به شيردهي كودك خود بعد از تولد يكسالگي اش ادامه ميدهند، محققان بر روي بيش از ۵۰۰۰۰ زن امريكايي در رده سني ۱۸ تا ۵۰ سال به تحقيق پرداخته اند.

به گفته الكساندر تاكوناس، محقق و متخصص رشد و رفتار كودكان در مركز پزشكي كودكان استيون و الكساندرا كوهن نيويورك، سه علت از مهمترين عللي كه مادران مدت بيشتري به شيردهي كودكان خود ميپردازند شامل مزاياي تغذيه اي شيرمادر، ديگر مزاياي سلامتي شيرمادر و فرصت ايجاد پيوند اجتماعي قوي تر با نوزادانشان است.

محققان جهت بررسي نظر مادران درمورد ۱۵ دليل مدت زمان بيشتر شيردهي تحقيقي بصورت آنلاين طراحي كردند كه شامل گزينه هاي بسيارمهم، مهم، تقريبا مهم و بي اهميت مي شود. اين تحقيق از طريق ايميل از سايت Le Leache League كه يك سازمان بين المللي حمايت از شيرمادر است، يا از طريق فيسبوك و اتاقهاي گفتگو بصورت آنلاين كه جهت حمايت از شيردهي مادري تدارك ديده شده است در اختيار مادران قرار داده شد.

در كنار مزاياي سلامتي و رابطه نزديك با كودك از ديگر علل شيردهي به كودكان بالاي يكسال مي توان به لذت شيردهي، حمايت همسر يا والدين، حمايت سازمان Le Leache Leagueو عدم نياز به خريد شيرخشك نام برد.

بنا به گفته اندرو ادزمن، پزشك و عضو اكادمي طب اطفال، رييس متخصصين رشد و رفتار كودكان در مركز پزشكي كودكان استيون و الكساندرا كوهن نيويورك، با وجوديكه مادران براحتي قادرند درباره تصميمشان براي شيردهي بيشتر با متخصصين كودكانشان و همچنين پزشكان خود صحبت كنند اما توصيه هاي متخصصين سلامتي كوچكترين تاثيري در تصميم آنها نداشته است.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “اهمیت مادران به شیر دادن فرزندان خود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار