اهمیت ایمپلنت ها در حفظ زیبایی چیست؟

مجموعه: سلامت, سلامت دهان و دندان تعداد بازدید: 351
اهمیت ایمپلنت ها در حفظ زیبایی چیست؟

اهمیت ایمپلنت ها در حفظ زیبایی چیست؟

شاید نام ایمپلنت دندانی به گوش شما خورده باشد. این روشی است برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. شاید به این موضوع توجه نکرده باشید که سلامت دهان و دندان می تواند در زیبایی انسان ها تاثیر بسزایی بگذارد. این روش درمانی بسیار با اهمیت و پراستفاده می باشد چرا که توانسته است زیبایی از دست رفته در صورت انسان ها را به طور جالبی برگرداند. در صورتی که اطلاعات بیشتری در مورد ایمپلنت ها می خواهید با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندانی روشی است برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته، یک یا چند دندان یا بی دندانی کامل. اهمیت این روش در حفظ سلامت عمومی بدن و محافظت از زیبایی طبیعی سر و صورت در مقایسه با درمان های قدیمی بسیار برجسته می باشد، طوری که از این روش درمانی به عنوان انقلابی در علم دندان پزشکی نامبرده شده است.

دندان های طبیعی و ایمپلنت دندانی؛ عواملی مهم در حفظ جوانی سر و صورت

ایمپلنت های دندانی همانند دندان های طبیعی در حفظ طراوت، زیبایی و جوانی صورت نقش بسیار موثری دارند. عامل اصلی پیری زودهنگام صورت، از دست رفتن دندان هاست و جایگزین نمودن آنها توسط ایمپلنت های دندانی مانع از این اتفاق می شود. ساختار اصلی و ظاهر کلی صورت به واسطه دو عامل مهم حفظ و نگهداری می شود:

۱/ استخوان های ناحیه سر و صورت

۲/ بافت نرم این ناحیه (ماهیچه های صورت و پوست)

در صورت تحلیل رفتن هر یک از این دو، صورت ما دچار کوچک شدن و بدشکلی و از بین رفتن تناسب اندازه های عمودی و افقی آن می شود. هر عضو اگر در انجام فعالیت روزمره خود به طور مداوم فعال نباشد دچار آتروفی خواهد شد. از نظر علم دندان پزشکی ثابت شده که دست دندان های مصنوعی در بهترین کیفیت ممکن در مقایسه با ایمپلنت های دندانی یا دندان های طبیعی به میزان چندین برابر از ظرفیت کمتری از توان عضلات و استخوان های سر و صورت استفاده می کنند. بنابراین باید انتظار تحلیل استخوان ها و بافت نرم ناحیه سر و صورت به واسطه عدم استفاده از ظرفیت کامل آنها را داشته باشیم.

اهمیت جایگزینی به موقع ایمپلنت برای جلوگیری از تحلیل استخوان فک

توجه داشته باشیم که ضخامت استخوان فک پس از یک دوره یکساله بی دندانی به نصف کاهش می یابد. همچنين تحليل عمودي استخوان بعد از مدت فوق، ۴ ميلي متر است. اين اصل حتي در مورد يک دندان از دست رفته نيز صادق است. زمان طلايي براي کاشت ايمپلنت از صفر تا ۶ ماه بعد از کشيده شدن دندانهاست. جايگزيني به موقع ايمپلنت ميتواند مانع از اين تحليل شود.

منبع : bartarinha

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “اهمیت ایمپلنت ها در حفظ زیبایی چیست؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار