انگل های خطرناک را بشناسید

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 782
انگل های خطرناک را بشناسید

انگل های خطرناک را بشناسید

انگل می تواند از راه های گوناگون و مختلفی وارد بدن انسان شود و انواع و اقسام مشکل و عفونت را براحتی به انسان منتقل کند . انگل ها اکثرا در کودکان به صورت خیلی جدی تری خود را نشان می دهد و این بدان معنی نیست که در بزرگسالان انگلی دیده نشود . ممکن است از هزاران نوع انگلی که ممکن است در بدن انسان باشد فقط شمار اندگی از آنها بسیار خطرناک و مضر باشند . آیا شما این انگل های بسیار خطرناک را می شناسید ؟! ما در این پست تصمیم گرفته ایم که این چند انگل خطرناک را به شما معرفی کنیم .

• کرم ها ی گرد: این کرم ها یا از طریق گوشت پخته و غذاهای آلوده، و یا از طریق تماس با مدفوع حیوان خانگی  وارد بدن می شود.  این نوع کرم در معده و روده انسانزندگی می کنند.

• کرم های نوار: کرم نوار از طریق گوشت نپخته مانند گوشت گاو، ماهی و یا گوشت خوک  وارد بدن شده و در قسمتهای پایین دستگاه گوارش زندگی می کنند. کرم نوارمعمولا در کودکان یافت می شود

• کرم های پین: این  کرمها از فردی به فرد دیگر انتقال می یابند و و آنها در داخل دستگاه گوارش و ریه ها زندگی می کنند، بیشتر آنها در اطراف مقعد هستند . این باعث می شود در آن قسمت خارش بوجود آید

• کرم های قلب: این کرم بسیار نادر است و در  ریه ها و قلب زندگی می کنند. کرم قلب از طریق پشه ها منتقل می شود.

• کرم های قلابدار  : این نوع کرم در آب آلوده وجود دارد از طریق کف پا وارد بدن می شود. آنها معمولا از طریق زخم های باز وارد می شود اما به ندرت در انسان یافت می شود.

نشانه های آلودگی انگلی

درد معده، اسهال، کاهش وزن، خستگی، تپش قلب، کاهش اشتها، کم خونی، تورم صورت در اطراف چشم و خارش اطراف مقعد برخی از علائم شایع آلودگی انگلی هستند.

مراقبت های پزشکی برای خلاص شدن از این کرم ها وجود دارد ،چند  داروی خانگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا از شر این انگلها  خلاص شوید

نارگیل: خوردن میوه نارگیل یا روغن نارگیل برای رهایی از کرم بسیار خوبست.

دانه پاپایا: مرکز پزشکی مریلند در مجله ای نوشتند که خوردن دانه پاپایا با عسل  مدفوع  انگل را نابود میکند.

سیر: ضد عفونی کننده و ضد  انگل قوی و درمانی موثر برای کرم است.

چای افسنطین: نوشیدن چای افسنطین  کرمها را می کشد.  توصیه  می شود که   چای افسنطین  را در  حد اعتدال، و با مشورت پزشک بنوشید، و مادران باردار یا شیرده از نوشیدن آن اجتناب کنند.

گردوی سیاه: اثر ملین  گردو بخص.ص گردوی سیاه انگل را می کشد.

دانه کدو تنبل: نوشیدن مخلوطی از تخم کدو تنبل با آب در صبح می تواند از بین برنده انگل باشد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “انگل های خطرناک را بشناسید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار