انواع ناخن مشکل دار و ویژگی ها آنها

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 314
انواع ناخن مشکل دار و ویژگی ها آنها

انواع ناخن مشکل دار و ویژگی ها آنها

ناخن ها هم می توانند علائم بیماری های مختلفی را به ما گوشزد کنند تا در صورت برخورد با آنها به فکر چاره باشیم. رنگ و نوع ناخن از سر درونی ما خبر می دهد. ناخن های شیار دار معنی و مفهوم خاصی دارند، همینطور ناخن های ترک خورده و یا ضخیم. دانستن اطلاعاتی در این خصوص می تواند از بروز بیماری مرتبط با ناخن جلوگیری کند. پس در این پست با ما همرا باشبد تا مشکلات انواع ناخن ها را بررسی کنیم.

شکل ناخن

اگر ناخن قاشقی و یا نازک تر شده و حالت منحنی پیدا کند، ممکن است نشانه ای از آهن بیش از حد و یا کمبود آهن، یا بیماری های قلبی باشد.

رنگ ناخن

ناخن سالم باید سفید باشد و ریشه ناخن صورتی. ناخن سبز نشانه ای از عفونت باکتریایی است. خطوط قرمز در ناخن نشانه ای از یک مشکل  قلبی. کمبود اکسیژن در خونمی تواند  ناخن آبی شود. کمبود ویتامین  ناخن را  بی جان میکند. لکه های سیاه در بالای ناخن نشانه ای از پیری است

ناخن شیاردار

این پدیده ناخوشایند نشان می دهد بیماری باعث ریزش مو و یا پسوریازیس است

ناخن ترک خورده

ترک خوردگی به طور منظم  به علت کمبود پروتئین، اسید فولیک و ویتامین C است  در ۱۰ درصد  موارد  پسوریازیس،با لکه های سفید در ریشه ناخن  آغاز می شود. ناخن ترک خورده گاهی اوقات با تغذیه مزمن همراه است.

ناخن ضخیم

ناخن ضخیم ممکن است ممکن نشانه ای از بیماری ریه باشد. ناخن شیاردار و ضخیم همچنین می توانید یک عفونت قارچی، و ناخن ضخیم و ترک خورده می تواند  بامشکلات غده تیروئید باشد. گردش خون ضعیف شده و ناخنها ضخیم می شوند

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “انواع ناخن مشکل دار و ویژگی ها آنها”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار