امسال آنفلوانزا نگیری!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 334
امسال آنفلوانزا نگیری!

امسال آنفلوانزا نگیری!

هیچ کس دوست ندارد قدم زدن روی برگ های پاییزی را کنار بگذارد و در عوض زیر پتو از سردرد و درد عضلانی ناشی از آنفلوانزا به خود بپیچد اما متاسفانه هر ساله تعداد زیادی از افراد به این بیماری ویروسی مبتلا می شوند. اگر می خواهید امسال از این بیماری در امان باشید این چند نکته را به خاطر بسپارید:

۱/ دست های تان را خوب بشویید

در محیط کار یا تحصیل قبل از اینکه دست های تان را به چشم، بینی یا دهان تان بزنید ابتدا آنها را خوب بشویید. تحقیقات نشان داده شستن دست ها احتمال ابتلا به آنفلوانزا را تا ۲۰درصد کاهش می دهد.

۲/ اول فصل، خود را واکسینه کنید

حتی اگر دست های تان را روزی ۱۰۰بار خوب بشویید چنانچه ویروس آنفلوانزا از راه بینی به بدنتان برسد بیمار می شوید بنابراین با کمی هزینه واکسن آنفلوانزا را بزنید.

۳/ به وضعیت جسمی خود توجه کنید

هر چه قدر هم سالم باشید بسته به اینکه در چه گروهی قرار دارید ممکن است احتمال ابتلا به آنفلوانزا برای شما بیشتر باشد. مثلا زنان باردار، ۴ برابر دیگران نسبت به این ویروس ضعیف تر هستند. دیگر افراد مستعد به این بیماری، بیماران مبتلا به دیابت، آسم و بیماری های قلبی، کبدی و کلیوی هستند که باید به نشانه های آنفلوانزا دقیق باشند و در صورت مشاهده این نشانه ها سریعا به پزشک مراجعه کنند. این علائم عبارتند از : تب، گلو درد، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، درد عضلانی، خستگی، اسهال، سردرد و سفتی گردن.

۴/ وسایل خود را ضد عفونی کنید

میزکار، لپ تاپ، موبایل، تبلت، کیف پول و هر آنچه را که دائما با دست های کثیف تان در تماس است، با محلول های ضدعفونی کننده پاکسازی کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “امسال آنفلوانزا نگیری!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار