الکل طبی و صنعتی خوردنی نیستند!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 332
الکل طبی و صنعتی خوردنی نیستند!

الکل طبی و صنعتی خوردنی نیستند!

این بار با موضوع الکل در خدمت شما هستیم. برخلاف باور عامیانه که به صورتی شایع شده است اصلا الکل قابل خوردن نیست. الکل طبی برای مسائل پزشکی مورد استفاده قرار می گیرید و نباید برای خوردن مصرف شود، چون این موضوع باعث می شود که مسمویت برای بدن ایجاد شود. پس بدانید که نه الکل طبیعی و نه الکـل طبی قابل خوردن نیست.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با عنوان این مطلب که الکـل صنعتی قابل خوردن نیست، اظهارداشت: مصرف این نوع الکل، سریعا مسمومیت ایجاد می کند و کشنده است. وی در ارتباط با سوءمصرف الکل طبی هم گفت: این نوع الکل نیز جهت مصارف پزشکی در داروخانه ها وجود دارد که متاسفانه برخی افراد با اضافه کردن مایعات دیگری، از الکل طبی برای مصارف خوردنی استفاده می کنند. اما این نوع الکـل نیز خوردنی نیست و مسمومیت ایجاد می کند.

خسرونیا با اعلام اینکه الکل طبی برای مصارف جلدی و گاهی نیز برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد، ادامه داد: اصولا الکـل طبی و صنعتی به هیچ عنوان کاربرد خوردنی ندارند اما متاسفانه برخی افراد مثل معتادان به الکل، از این قبیل الکل ها استفاده می کنند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به مرگ آور بودن الکل چوب، تاکید کرد: اصولا وضعیت جسمانی افراد معتاد به الکـل، به گونه ای است که نه کبد و نه کلیه برای آنها باقی مانده است و از همین رو، متوجه آسیبهای خطرناک الکـل صنعتی نمی شوند.

این در حالی است که چندی قبل حسن تامینی لیچائی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، نسبت به نگرانی تولید کنندگان الکل در کشور مبنی بر اینکه بسیاری از این الکل ها وارد چرخه مصرف مشروبات الکلی می شود، هشدار داده و گفته بود که تولیدکنندگان الکل در این ارتباط نامه ای به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارسال کرده اند. وی با تاکید بر اینکه الکـل به دو شکل فله ای و بسته بندی تولید می شود، گفته است که در تولید مواد الکلی باید ماده تلخ کننده ای استفاده کنند که به شکل مستقیم غیرقابل مصرف شود. لذا با توجه به اینکه تهیه این ماده تلخ کننده نیازمند بار مالی است بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان الکل از آن استفاده نمی کنند و این عدم استفاده منجر به شیرین بودن الکـل شده و در برخی موارد در تهیه مشروبات الکلی به کار گرفته می شود.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “الکل طبی و صنعتی خوردنی نیستند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار