افراد سرماخورده از این نوشیدنی ها امتناع کنند

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 347
افراد سرماخورده از این نوشیدنی ها امتناع کنند

افراد سرماخورده از این نوشیدنی ها امتناع کنند

در فصلی قرار داریم که احتمال اینکه سرما بخوریم زیاد است. فصل پاییز را باید بیشتر از خود مراقبت کنیم تا دچار بیماری نشویم؛ زمانی که سرما خوردید و ویروس سرماخوردگی به بدن شما وارد شد باید به پزشک مراجعه کرده تا برایتان دارو تجویز کند؛ در کنار داروهای شیمیایی شما در طول در مان باید از این نوشیدنی ها پرهیز کنید تا روند بهبودی شما افزایش یابد.

** اولین و مهمترین نکته ای که باید دقت داشته باشید استفاده از آب با دمای اتاق است. دوره ای که سرما خورده ای یک ظرف اب را تهیه کنید و آن را در فضای اتاق قرار دهید تا با دمای اتاق یکسان شود. از نوشیدن آب یخ و بسیار سرد در این دوره خودداری کنید.

 ** در طول دوره سرما خوردگی از نوشیدن مواد کافئین دار تا حد امکان اجتناب کنید. بدترین نوشیدنی های این دوره قهوه و مشتقات آن است که باعث افزایش طول دوره درمان شما می شود. همچنینی کافئین درد گلو را تشدید می کند.

 ** بهتر است از نوشیدن چای سیاه نیز تا حد امکان دوری کنید. برای فصل سرما چای سبز می تواند گزینه ای طبیعی و بسیار مقوی برای بدن باشد. چای سبز همچنین به میزان بسیار کمتری کافئین دارد.

 ** در هنگام سرما خوردگی از نوشیدن نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار به شدت دوری کنید. این نوشیدنی ها می توانند آب بدن شما به جای تجدید بیشتر تقلیل بدهند و البته جبران آن ها نیز بسیار سخت است.

 ** مهمترین دشمن بدن شما در این دوران شکر است و باید از آن دوری کنید. یکی از راه های پنهان ورود شکر به بدن نوشیدن مواد غذایی شیرین است. از این رو از نوشیدن موادی مانند آب میوه های غیرطبیعی جدا خودداری کنید.

منبع : beytoote

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “افراد سرماخورده از این نوشیدنی ها امتناع کنند”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار