افرادی که در زندگی زناشویی شما تاثیر گذار هستند

مجموعه: اختصاصی سایت, روانشناسی همسران, زناشویی تعداد بازدید: 404
افرادی که در زندگی زناشویی شما تاثیر گذار هستند

افرادی که در زندگی زناشویی شما تاثیر گذار هستند – بخش اول

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که خیال کنید زمانی که ازدواج کرده اید همسرتان تنها و مطلقا متعلق به شما می باشد اما باید بدانید که اگر همچین فکری می کنید در اشتباه هستید. در هر رابطه ای همیشه هستند کسانی که رابطه شما را تحت تاثیر قرار دهند. این موضوع را باید دختر خانم های جوان در نظر داشته باشند، درست است که رابطه زناشویی متشکل از یک مرد و زن می باشد اما همیشه افرادی هستند که در رابطه شما تاثیر گذار باشند. ما در این مبحث به افرادی که به طور خاص در زندگی زناشویی تاثیر گذار هستند را نام می بریم.

مادرها

 مادر شما: مادر شما نقش زیادی در زندگی و اعتماد به نفس تان دارد. به لطف مادرتان است که شما متکی به نفس و مستقل بار می آیید یا اینکه فردی متزلزل، حساس و شکننده محسوب می شوید. مادرها منبع خیر و نیکی اند اما اگر شما خودتان، توانایی ها و عشق تان را باور نکنید و همیشه موجودی وابسته بمانید به سختی خواهید توانست رابطه زناشویی تان را مدیریت کنید.

مادر همسرتان: دوست داشته باشید یا نه، مادر همسرتان تاثیر زادی در زندگی زناشویی تان دارد. او کسی است که همسرتان را بی نهایت دوست دارد، برای او زحمت کشیده و او را پاره تنش می داند. به همین دلیل خودش را در زندگی فرزندش سهیم می داند. مادر همسرها همیشه دوست دارند فرزندشان از آن خودشان باقی بمانند. در این طرف میدان شما قرار دارید که هر نسبتی دل تان بخواهد به او می دهید. مادر خودتان را «مامان طلا» و مادر همسر بیچاره را «مامان بلا» می خوانید. او را فضول و دخالت گر می دانید و چشم دیدنش را ندارید. البته همیشه استثناهایی هم وجود دارد. اما در حالت کلی بهتر است وجود او را به رسمیت بشناسید. سیاست داشته باشید و با او از در دوستی وارد شوید.

پدرها

پدر شما: اولین قهرمان زندگی در حالت کلی نخستین تصویر و جنبه هایی که از مردی و مردانگی درک کرده اید. هنگام کودکی فرزندان، قوی ترین مرد و استوارترین فرد دنیاست. معمولا دخترها در وجود شوهرشان همیشه نشانه هایی از مهربانی، وفاداری و مردانگی پدران شان می گردند. بهتر است دست از مقدس نمایی تصویر پدرتان بردارید. او نیز خطاهایی در زندگی داشته است. مقایسه پدر و همسر تاثیر نامطلوبی در زندگی زنان دارد.

پدر همسرتان: پدر شوهر برای خانم ها همان چهره چند سال دیگر همسران شان است. حداقل این تصور را دارند که هر چند سال دیگر شوهرشان از نظر ظاهری و کمابیش ذهنی شبیه به این مرد می شود. اگر می خواهید بدانید همسرتان چگونه پدری می شود می توانید رابطه او و پدرش را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می توانید نوع رفتار پدر و مادر همسرتان را نیز بررسی کنید چون همرستان از این رفتار الگوبرداری خواهد کرد. گاهی پیش می آید که هیچ تشابه رفتاری و فکری بین پدرها و پسرها وجود ندارد اما در حالت کلی رفتارها و منش پدرها تاثیر زیادی روی فرزندان و در نتیجه تاثیر کمابیش مستقیمی روی رابطه زناشویی دارد.

همسران سابق 

همسر سابق شما: همسران سابق مانند شبحی می مانند که سایه شان در رابطه فعلی نیز پابرجاست. بدون شک زخم هایی از زندگی ای که با همسر سابق تان داشته اید، در روح و روان تان ایجاده شده و باقی مانده است. این موضوع باعث بدبینی عمیق نسبت به پیرامون تان می شود. به طوری که از شما فرد حسابگری می سازد که مدام «دودوتا چهار تا» می کنید و نمی توانید با تمام وجود برای زندگی و همسر جدیدتان مایه بگذارید. البته در بعضی موارد همسر سابق فرد بی نظیر و ایده آل بوده و به هر دلیل از دست رفته است. در این صورت نیز تاثیر آن به قوت خود باقی می ماند، به طوری که شما مدام در حال مقایسه این دو نفر خواهید بود. در هر صورت مراقب باشید چون افراط در این کار به رابطه فعلی تان آسیب جبران ناپذیر خواهد زد.

همسر سابق همسرتان: همسر سابق همسر همیشه هاله ای از رمز و راز در اطراف خود دارد که شما را کنجکاو می کند تا پرده از اسرار آن بردارید. گاهی امکان دارد همسرتان به دلیل داشتن فرزند یا روابط کاری یا به هر دلیل دیگر مجبور باشد با همسر سابق خو در ارتباط باشد. در این صورت است که تبدیل می شود به خار چشم و هر کاری از جانب او زنگ خطری می شود برای شما و حسادت و کینه سربر می آورد. اگر با فردی ازدواج می کنید که سابقه ازدواج قبلی دارد، بهتر است از همان ابتدا در مورد چند و چون رابطه آنها سوال کنید و خط کشی های لازم را در نظر بگیرید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

ادامه دارد …

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “افرادی که در زندگی زناشویی شما تاثیر گذار هستند”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار