از مضرات کفش پاشنه بلند چیزی می دانید؟!

مجموعه: سلامت, سلامت بانوان تعداد بازدید: 424
از مضرات کفش پاشنه بلند چیزی می دانید؟!

از مضرات کفش پاشنه بلند چیزی می دانید؟!

از جمله چیزهایی که باعث به هیجان آوردن خانم ها می شود استفاده از کفش های پاشنه تیز و پاشنه بلند می باشد. خانم ها معتقدند که کفش های پاشنه بلند باعث زیبایی بیشتر می شود. باید بدانید که هر چیزی بدی ها و خوبی ها خود را دارد. این موضوع در مورد کفش های پاشنه بلند هم صدق می کند. می خواهیم در این نوشته به عوارض و مضرات کفش های پاشنه بلند اشاره کنیم. در صورتی که به این موضوع علاقه دارید ما را همراهی کنید.

۱/ کمر درد

در زمان راه رفتن با کفش پاشنه بلند تمام فشار بدن روی کمر متمرکز می شود. این مساله گردش خون را در آن نواحی کاهش می دهد که با درد در کمر و مفاصل ران همراه است.

۲/ فشار پا

در کفش پاشنه بلند پایتان در معذب ترین وضع ممکن قرار دارد. فشار روی پاشنه ی پاها نهایتا درد شدیدی در پاهایتان ایجاد خواهد کرد. کفش راحتی تمام وزن بدن شما را حمل می کند، و زمانی که کفش پاشنه بلند پایتان باشد، این وزن روی پاشنه ی کفش شدید و غیر قابل کنترل می شود.

۳/ راه رفتن نامتعادل

حالت بدن خانم ها با پوشیدن کفش پاشنه بلند تغییر می کند. بعضی خانم ها نمی توانند در چنین موقعیتی تعادل خود را حفظ کنند. راه رفتن برایشان به شدت سخت می شود. ممکن است با از دست دادن تعادل و لغزیدن به زمین بیافتند. در چنین شرایطی احتمال پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا وجود دارد. همچنین ممکن است عضلات و تاندون ها هم دچار کشیدگی و التهاب شوند. پیاده روی معمولا یک ورزش خوب تلقی می شود ولی نه با کفش های پاشنه بلند!

۴/ بیماری های ستون فقرات

تراز طبیعی ستون فقرات با پوشیدن کفش پاشنه بلند به هم می خورد، که باعث درد بسیاری خواهد شد.بعلاوه کرختی و سوزش هم محتمل است.

۵/ فرورفتگی ناخن های پا

مطالعات نشان داده که کفش های پاشنه بلند، علت اصلی فرو رفتن ناخن ها در گوشت پا هستند. برداشتن این ناخن ها، زمانی که پزشک از ابزار تیزی برای اینکار استفاده می کند، درد بسیاری خواهد داشت.

منبع : beytoote.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از مضرات کفش پاشنه بلند چیزی می دانید؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار