از مشکل انکساری چشم ها چه می دانید!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 319
از مشکل انکساری چشم ها چه می دانید!

از مشکل انکساری چشم ها چه می دانید!

بدن انسان دارای اعضای حساسی می باشد که به جرات می توان گفت چشم یکی از مهم ترین آنهاست . مراقبت از چشم به روش های مختلفی می تواند صورت گیرد . بیماری های چشمی فوق العاده حساس هستند و می توانند زندگی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار دهند . از جمله بیماری هایی که می تواند چشم را تهدید کند ، مگس پران چشم می باشد . همچنین مشکلات انکساری چشم که شامل نزدیک بینی ، دوربینی و … است را هم می توان به این جمع اضافه کرد . ما در این بخش می خواهیم در خصوص مشکلات انکساری چشم صحبت کنیم تا با یادآوری مسائل مهم به شما ، زندگی بهتری را برایتان فراهم کرده باشیم . عیب انکساری  یک اختلال چشم بسیار معمول است، که گاهی اوقات آنقدر شدید  است که باعث اختلال بینایی می شود.عیوب انکساری شایع  عبارت است:

نزدیک بینی : مشکل در دیدن اجسام دور  که  با استفاده از لنز اصلاح میشود.
دوربینی : مشکل در دیدن اشیاء نزدیک می توان با استفاده از لنز اصلاح شود.
آستیگماتیسم: قرنیه نامنظم منحنی،  می توان با استفاده از عدسیهای استوانه ای  اصلاح کرد.
پیر چشمی: تغییر قدرت در توانایی طبیعی لنز در چشم  مثل یک دوربین لنز زوم، با افزایش سن کاهش می یابد ، که منجر به مشکل در خواندن یا دیدن می شود. این بااختلالات دیگر متفاوت است –  با افزایش سن و عموما پس از -۴۵-۴۰ سالگی رخ می دهد  میتوان با استفاده از لنزهای دارای دو کانون اصلاح کرد.

تست برای عیوب انکساری شامل آزمون چشم  توسط متخصص چشم برای اندازه گیری مقدار عیب انکساری است که عینک تجویز شود. عیوب انکساری چشم نیز می تواند بالنزهای تماسی یا جراحی انکساری اصلاح شود. در حالی که عینک شیوه ساده و نسبتا ارزان است، لنزهای تماسی مصنوعی قابل قبول تر است، اما نیاز به مراقبت برای عفونت نکردن دارد. جراحی انکساری بیشتر در هند رواج دارد.عیوب انکساری (به غیر از پیر چشمی) می تواند در هر سنی رخ  دهد. خواندن مطالب در فاصله نزدیک تر از نرمال یا تماشای تلویزیون از فاصله نزدیک، باعث عیوب انعکاسی در بچه ها می شود.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از مشکل انکساری چشم ها چه می دانید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار