از ماساژ بارداری چیزی می دانید؟

مجموعه: اختصاصی سایت, بارداری و ازدواج, زناشویی تعداد بازدید: 854
از ماساژ بارداری چیزی می دانید؟

از ماساژ بارداری چیزی می دانید؟

در دوران بارداری بدن خانم ها دچار تغییرات زیادی می شود. این تغییرات و نگرانی ناشی از آنها هم می تواند منجر به نگرانی بعضی از مادران شوند. جالب است بدانید نوعی از ماساژ دقیقا به ماساژ بارداری معروف است و برای این دسته از خانم ها طراحی شده است. در این روش ماساژتراپیست با استفاده از بالش های مخصوص، شما را در وضعیت مناسب ماساژ قرار می دهد که کاملا احساس راحتی کنید.

تحقیقات نشان داده اند استفاده از ماساژ در دوران بارداری می تواند ورم دست و پاها را کم کند و دردهای ماهیچه ها و مفاصل را نیز از بین ببرد. این روش همچنین به آرامش بیشتر مادر کمک می کند. این تحقیقات همچنین نشان داده اند مادرانی که در طول دوران بارداری شان ماساژ گرفته بودند، زایمان راحت تری داشته اند و در عین حال مدت زمانی که لازم بوده بعد از زایمان در بیمارستان بمانند نیز نسبت به بقیه مادران کمتر بوده است.

پوستی شفاف و زیبا

چنانچه متوجه شده اید این روزها حال پوست تان خوب نیست و روز به روز کدرتر می شود، سعی کنید حداقل هفته ای یک بار جلسه ماساژ درمانی را در برنامه تان بگنجانید. هنوز دقیقا مشخص نشده چه اتفاقی در بدن می افتد که پوست بر اثر ماساژ شفاف و زیبا می شود اما احتمال دارد دلیل این مسئله، به همان ماجرای همیشگی استرس مربوط باشد.

کدر شدن ، جوش زدن و حتی سیاهی دور چشم می تواند به خاطر خستگی و نگرانی ایجاد شود. زمانی که ماساژ می گیرید، خستگی از شما دور می شود و بدن به جای ترشح هورمون استرس شروع به ترشح هورمون های وابسته به آرامش و شادی می شود؛ دقیقا همان هورمون هایی که به داشتن چهره ای شاد با پوستی صاف و شفاف منجر می شوند!

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از ماساژ بارداری چیزی می دانید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار