از شر موخوره هم خلاص شوید

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 301
از شر موخوره هم خلاص شوید

از شر موخوره هم خلاص شوید

یکی از مواردی که باید از آن به نحوی عالی نگهداری کنیم موهای سر می باشند . اکثر مرد ها به دلیل های مختلف از داشتن مو بی بهره هستند که یکی از این دلایل می تواند بی خیال بودن در بهداشت مو باشد . اما در خانم ها که معمولا از موهای بلند استفاده میکنند ، بیشتر باید مراقب سلامت موی خود باشند. اگر موی سر شما هم بلند است و به موخوره دچار شده اید تعجب نکنید زیرا ممکن است سلامت موی خود را جدی نگرفته اید . ما در این مطلب از موخوره و راهکار برخورد با آن برای شما می گوییم . . .

هر اندازه موهای شما بلندتر باشد، احتمال موخورگی وجود دارد. بخصوص اگر موهایتان را رنگ کرده باشید یا با گرما موها را آرایش کنید .

موها تقریبا ۸ سانتی‌متر در سال رشد می‌کنند، بنابراین موهایی که تا پایین شانه‌هایتان می‌رسد، حداقل چند سال سن دارد! در اینجا از آرایشگر متخصص مو «رونا» نکاتی درباره‌ی اینکه چطور موهای بلندتان را سالم نگه دارید بیان می‌کنیم.

رونا به موهای شگفت انگیز بروک شیلدز (بازیگر و مدل آمریکایی) علاقه دارد، و وقتی که در آرایشگاه رونا بودیم، بروک شیلدز آنجا بود. موهایش ضخیم، براق، و باشکوه بنظر می‌رسید.

چطور می‌توانید موهای بلند و سالم داشته باشید، و از شر موخوره هم خلاص شوید؟

۱ ) در زیر نور خورشید بنشینید (یا هر نوری که بتوانید با آن رشته موهایتان را واضح ببینید). یک بخش کوچک از مو بردارید و آنرا دور انگشتانتان بپیچید.

۲ ) به انتهای موهایتان که جلو آمده‌اند نگاه کنید. آیا چند شاخه هستند؟ وز خورده‌اند؟ برامدگی دارند؟ سوخته‌اند و پیچهای محکم دارند؟
۳ ) با استفاده از یک قیچی تیز (قیچی مانیکور برای اینکار مناسب است) انتهای موهای ناسالم را کوتاه کنید. تیزی قیچی مهم است، زیرا تیغه های کند فقط موهای شما را پاره میکنند و باعث چند شاخگی بیشتر می‌شوند!

۴ ) اینکار را برای بخش‌های دیگر مو نیز تکرار کنید. یادتان باشد که مجبور نیستید همه‌ی سرتان را در یک زمان بررسی کنید. همچنین نترسید، اگر فقط کمی از انتهای موهایتان را قیچی کنید، بر مدل موی کلی شما تاثیری نمی‌گذارد.

نکته: برای کمک به محکم کردن شاخه‌های انتهای مویتان و اینکه مو نرم‌تر شود و مدل مو صاف‌تر بنظر بیاید (چون انتهای موی چند شاخه، تمایل زیادی به وز خوردن و نازک شدن دارد)، کمی کرم موی ترمیم کننده بین کف دستهایتان بمالید و انتهای مو را بین دو دست قرار دهید و سپس بسمت پایین حرکت دهید تا شاخه‌های انتهای مو نرم شوند. می‌توانید این کار را قبل یا بعد از سشوار کشیدن انجام دهید.

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از شر موخوره هم خلاص شوید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار