از خواص کرفس بیشتر بدانید

مجموعه: مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 323
از خواص کرفس بیشتر بدانید

از خواص کرفس بیشتر بدانید

کرفس گیاهی در دسترس می باشد که می توان از آن برای کاهش چربی خون استفاده کرد. کرفس علاوه بر پایین آوردن چربی خون می تواند باعث کاهش اسیداوریک و قند خون هم بشود. البته افرادی که به بیماری های ریوی ، آسم و سنگ کلیه مبتلا هستند برای کاهش چربی خون نباید از کرفس به تنهایی استفاده کنند ، زیرا این گیاه عوارض بیماری را در این افراد تشدید می کند.

این دسته از بیماران باید کرفس را با تخم کاسنی ترکیب و استفاده کنند که با مشکل مواجه نشوند ، ریختن یک قاشق چایخوری یا مربای خوری از تخم کاسنی در یک لیوان آب کرفس می تواند مفید باشد. برای اینکه اثر بخشی کرفس در درمان چربی خون بالا بیشتر شود، باید حتما از آب آن استفاده کرد چون فیبر موجود در کرفس باعث می شود ماده موثره کمتری وارد بدن شود و سرعت جذب را کاهش می دهد.

کرفس را می توان در بیماری هایی چون نقرس و کلسترول بالای خون نیز استفاده کرد. همچنین کرفس می تواند رگ های قلب را که در اثر رسوب چربی تنگ شده اند ، باز کند. آن دسته از افرادی که به صورت دائمی دچار احساس گزگز دست و پا می شوند باید از کرفس استفاده کنند. برای کاهش چربی خون باید کرفس را به مدت ۲ یا ۳ هفته و یک بار در روز مصرف کرد.

بهترین زمان برای نوشیدن آب کرفس نیم ساعت قبل از صبحانه یا نیم ساعت قبل از خواب است. کرفس به درمان یبوست هم کمک می کند. ضمن اینکه می تواند باعث لاغری نیز شود. افرادی که می خواهند لاغر شوند بهتر است از پودر تخم کرفس استفاده کنند. برخی افراد تصور می کنند که با خوردن خورش کرفس هم می توانند چربی بالای خود را به مقدار زیادی کاهش بدهند اما این تصور چندان درست نیست ، زیرا مقدار کرفس موجود در خورش آن قدر زیاد نیست که بتواند به عنوان دارو برای درمان چربی خون بالا موثر واقع شود ، با این حال خوردن این خورش هم می تواند مفید باشد.

منبع : مجله تندرستی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از خواص کرفس بیشتر بدانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار