از خواص جالب گیاه کندر بیشتر بدانید

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 361
از خواص جالب گیاه کندر بیشتر بدانید

از خواص جالب گیاه کندر بیشتر بدانید

گیاهان داروئی زیادی در حال حاضر وجود دارند که هم در طب پزشکی نوین و هم در طب سنتی کاربرد فراوان دارند . ما در بخش های مختلف در خصوص گیاهان دارویی زیادی صحبت کرده ایم و امرو تصمیم گرفته ایم که گیاه دیگری را برای شما معرفی کنیم . نام این گیاه کندر می باشد . شاید کم و بیش نام این گیاه را شنیده باشید . از خاصیت های فراوان این گیاه به سادگی نمی توان گذشت . اگر از ریزش مو رنج می برید این گیاه می تواند مفید فایده باشد . در ادامه خلاصه ای از فواید و خواص این گیاه خدمت شما کاربران عزیز خواهیم گفت .

کندر با نام علمی Boswellia carterii Bird. از خانواده Burseraceae، نوعی اولئو گم رزین حاصل از درختانی کوچک است و به صورت قطعاتی ریز بدون شکل یا کروی به رنگ سفید، زرد روشن و زرد مایل به قهوه ای موجود می باشد.

در متون علمی داروسازی سنتی ایرانی؛ طبیعت کندر گرم و خشک در دوم است.

مطالعات امروزی اثبات کرده این فرآورده ی صمغی رزینی و معطر گیاهی حاوی ترکیبات بوسولیک اسید و دارای اثرات ضد التهابی، ضد درد استئوآرتریت، ضد سرطان، مقوی حافظه، ضد زخم های گوارشی، کاهنده ی چربی و قند خون و هپاتو پروتکتیو است.

در کتب داروسازی سنتی ایرانی ذکر گردیده کندر تصفیه کننده ی قلب و مغز و مقوی نیروی حافظه است. کندر صاف کننده ی صدا و برطرف کننده ی خلط خونی از سینه است. مصرف همزمان کندر با عسل پیشگیری کننده و کاهنده ی سرعت پیشرفت آلزایمر و با مویز برطرف کننده ی سنگینی و لکنت زبان (Stuttering) می باشد. کندر به همراه شکر مقوی معده، نفخ شکن، خشکاننده ی رطوبات زائد و نیکو کننده ی هضم است. مصرف روزانه ی آب خیسانده ی کندر در صبح ناشتا کندی حافظه و فراموشی را رفع کرده، از دمانس و آلزایمر پیشگیری خواهد کرد. استعمال فرآورده ی چشمی استریل کندر، ناخنک چشمی را درمان می کند. فرمولاسیون موضعی کندر موجب بهبود سریع جراحات و زخم های عمیق، سوختگی ها و خشکی و شقاق ناشی از سرما می گردد. کاربرد موضعی کندر با روغن مورد (Myrtus communis L.) مانع ریزش مو می شود.

منبع : pezeshketo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “از خواص جالب گیاه کندر بیشتر بدانید”

  1. الهام

    سلام من سه ماهه باردارم و طی این مدت کندر مصرف کردم یه سایت خوندم کندرو بسوزانید اگه سوخت کندر واقعیه اگه دود کرد صمغ عربیه اما کندر نسوخت فقط دود کرد احتمال داره ک کندر نبوده در ضمن رنگش اوایل سفید بود بعد تغییر رنگ داد و زرد شد لطفا راهنماییم کنید ممنون

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار