از تاثیرات بدخیم قلیان بیشتر بدانید!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 8
  • ورودی گوگل : 47
  • تعداد کل مطالب : 4604
  • بازدید امروز : 10470
  • بازدید دیروز : 11291
  • بازدید این هفته : 79557
  • بازدید این ماه : 293465
  • بازدید کل : 6575755
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

قلیان

از تاثیرات بدخیم قلیان بیشتر بدانید!

موضوع قلیان، به موضوعی فراگیر تبدیل شده است به گونه ای که تقریبا اکثر جوانان را به سمت خود کشانده است. اگر جوانان بدانند که قلیان حتی بدتر ازسیگار است شاید هیچ وقت سراغ آن نروند. اگر سلامتی اطرافیان و یا خانواده برایتان مهم است از کشیدن قلیان خودداری کنید.

قلیان وسیله‌ای آبی برای کشیدن تنباکو است که در خاورمیانه و آسیای مرکزی متداول است و پیشینه‌ی استفاده از قلیان در ایران را می‌توان به دوران شاه طهماسب یکم صفوی بازگرداند.

قلیان اغلب به‌صورت دسته جمعی مصرف می‌شود و ممکن است دو یا چند نفر به‌طور مشترک از آن استفاده کنند که این استفاده‌ی مشترک از بخش دهانی قلیان، خطر جدی برای انتقال بیماری‌های واگیرداری چون سل و هپاتیت است.

استفاده از اسانس در ترکیبات تنباکو به علت حرارت زیاد، موادی سمی وارد بدن می‌کند که عوارض ناگواری برای انسان به‌دنبال دارد.

تحقیقات اخیر نشان ‌اند که مواد داخل لوله قلیان حاوی صدها نوع قارچ و میکروب بوده و این میکروب‌ها و قارچ‌ها به‌راحتی توسط دود، وارد سیستم تنفس شده و عفونت‌های مزمن نظیر برونشیت، آمفیزم ریه و آسم ایجاد می‌کند و در نهایت در صورت تداوم آن به سرطان ریه مبتلا می‌شود.

از عوارض خوش‌خیم دود قلیان زخم‌های گوارشی، ریفلاکس معده(برگشت اسید معده به مری)، سوزش شدید سردل و تهوع است و مواجهه زنان باردار با دود قلیان باعث کاهش وزن نوزاد، زایمان زودرس و سندرم مرگ ناگهانی نوزاد می‌شود.

کشیدن یک یا دو بار قلیان در روز به‌علت وجود نیکوتین در دود آن فرد را به اعتیاد دچار می‌کند و باور غلط جامعه این است که دود حاصل از قلیان از آب رد می‌شود و مواد سمی آن از بین می‌رود و دود ناشی آن به ریه نمی‌رسد و از دهان خارج می‌شود.

«ابوالفضل مظفری»، یک فوق تخصص ریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به مضرات قلیان گفت: در سال‌های اخیر استعمال قلیان به خصوص در میان جوانان افزایش یافته است و عده‌ای با تصور این‌که قلیان مضراتی ندارد سموم زیادی را به نام تفریح در ریه خود فرو می‌برند.

وی با بیان مضرات قلیان تصریح کرد: وجود آب در قلیان هیچ نقشی در تصفیه‌ی سموم ندارد و صدها سم خطرناک و سرطانزا از طریق قلیان به‌راحتی وارد ریه می‌شود.

این فوق تخصص ریه خاطرنشان کرد: استنشاق دود قلیان به ریه صدمه جدی می‌زند و موجب ابتلاء به بیماری‌های خطرناک می‌شود در این زمینه حتی تنباکوهای میوه‌ای نیز مضر هستند، چون از میوه‌های نامرغوب و ناسالم استفاده می‌شود و می‌تواند سلامت را به مخاطره بیندازد.

این فوق تخصص ریه درباره‌ی مضرات تنباکوهای میوه ای خاطرنشان کرد: این تنباکوها به مراتب عوارض بیشتری نسبت به تنباکوهای ساده دارند، چون ترکیبات آن با میوه و انواع گیاهان موجب طعم‌دار شدن و در نتیجه ایجاد جذابیت‌های کاذب می‌کند.

وی با اشاره به برخی از عوارض قلیان گفت: دود توتون، ۴۰۰۰ نوع ماده شیمیایی و ۴۰ ماده سرطانزا دارد و در آن فلزات سنگینی وجود دارد که وارد ریه می‌شود که در این راستا سرطان ریه، عفونت‌های ریه،‌ سرطان لب و دهان و حنجره،‌ سرطان مری و معده،‌ لوزالمعده، کبد و سرطان روده بزرگ، زخم‌های گوارشی از جمله این عوارض است.

مظفری اظهار کرد: یکی از نکات قابل توجه در خصوص استعمال قلیان این است که استفاده‌ی مداوم فرد را به اعتیاد دچار می‌کند از طرفی به‌علت مرطوب بودن راه‌های هوایی و مجرای خروج دود، قلیان می‌تواند عامل مهمی برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد و این میکروب‌ها و قارچ‌ها به‌راحتی توسط دود، وارد دستگاه تنفس شده و عفونت‌های مزمن ایجاد می‌کند.

منواکسیدکربن، فلزات سنگین و ترکیبات شیمیایی سرطانزا منتشر شده از احتراق زغال در قلیان در مقایسه با سیگار به مراتب بیشتر و اثرات سوء آن برای مصرف‌کننده و اطرافیان فراتر است.

مصرف یک نخ سیگار بین ۵۰۰ سی.سی تا یک لیتر دود تولید می‌کند اما استفاده‌ی یک بار از قلیان ۱۰ تا ۲۰ لیتر دود تولید می‌کند و مدت زمان استعمال سیگار اغلب ۱۰ دقیقه، اما قلیان در هر بار مصرف بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه استفاده می‌شود.

به این ترتیب اثرات مضر قلیان کمتر از سیگار نیست. مصرف سیگار در میان گروه سنی ۱۳ تا ۱۵ ساله سه درصد است. این در حالی است که مصرف قلیان در این گروه سنی ۲۳ درصد می‌باشد.

هم‌اکنون سالانه پنج میلیون نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهند که با ادامه‌ی این روند تا ۲۰ سال آینده شمار قربانیان به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

«پس بیاییم با ترک دخانیات جامعه‌ای سالم را برای خود و خانواده ایجاد کنیم».

منبع : hidoctor.ir

دسته بندی:اخبار , اخبار پزشکی
  • تعداد بازدید : 828
  • زمان انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۴
persianteb


*