ارتباط نوشیدن قهوه با سلامت پوست چیست؟!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 279
ارتباط نوشیدن قهوه با سلامت پوست چیست؟!

ارتباط نوشیدن قهوه با سلامت پوست چیست؟!

قهوه خوردن همیشه خوشایند بودن است چرا که حس خوبی به آدم می دهد. حال با توجه به اینکه شما قهوه را تلخ یا شیرین میل می کنید می تواند تجربه بسیار متفاوت باشد. حال در این پست می خواهیم به شما قهوه خوران خبر خوبی دهیم، چرا که تحقیقات اخیر نشان داده است که کسانی که قهوه می خورند به سلامت پوست خود کمک زیادی می کنند.

مصرف چهار فنجان قهوه در هر روز می تواند خطر ابتلا به سرطان ملانوم (ملانوم نوعی سرطان پوست است که در اثر تغییر در ملانوسیت ها – سلولهای رنگدانه ای پوست- ایجاد می شود) را کاهش دهد.

در گذشته، مطالعاتی در باره ی ارتباط بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به بیماری هایی مثل دیابت نوع دو و وزوز گوش انجام شد.

اما محققانی از موسسه ملی سرطان، به بررسی رابطه نوشیدن قهوه و سرطان پوست ملانوم مشغول شدند.

هر ساله در انگلستان، حدود ۱۳۰۰۰ مورد جدید از سرطان پوست ملانوم، تشخیص داده می شود.

این سرطان زمانی رخ می دهد که برخی سلول ها به طور غیر طبیعی در بدن توسعه پیدا می کنند، که ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض مکرر نور طبیعی و یا ماوراء بنفش باشد.

برای این مطالعات، محققان ۴۴۷۳۵۷ شرکت کننده سالم را انتخاب کردند.

از آنها خواسته شد به پرسش هایی در مورد جزئیات مصرف قهوه و بروز ملانوم در طی یک دوره ۱۰٫۵ ساله پاسخ دهند، که در طول این زمان،  ۲۹۰۵ نفر از شرکت کنندگان، به سرطان پوست ملانوم، مبتلا شده بودند.

در این تحقیقات مشخص شد که مصرف کم قهوه با افزایش خطر توسعه سرطان پوست ملانوم در ارتباط است و کسانی که چهار فنجان قهوه در طول روز می نوشند، ۲۰% از خطر ابتلا به ملانوم را کاهش می دهند.

محققان نکاتی درباره ی مصرف قهوه کافئین دار و قهوه بدون کافئین متوجه شدند.

محققان دریافتند، مصرف قهوه برای کاهش ابتلا به ملانوم لازم است و نوشیدن قهوه و ترکیبات آن، به خصوص کافئین، برای مبتلایان به ملانوم ضروری است.

منبع : shafajoo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “ارتباط نوشیدن قهوه با سلامت پوست چیست؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار