آیا کاشت ناخن مصنوعی دارای عوارض می باشد؟

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 214
آیا کاشت ناخن مصنوعی دارای عوارض می باشد؟

آیا کاشت ناخن مصنوعی دارای عوارض می باشد؟

در این روزها زیبایی ها هم مصنوعی شده است ؛ روش های زیادی وجود دارد که می تواند زیبا شد ، کاشت ناخن مصنوعی هم یکی از این موارد می باشد که به زیبایی فرد کمک کند. مسما باید بدانیم و در نظر داشته باشیم که امکانات مصنوعی ممکن است برای بدن مضر باشد. در این نوشته سعی شده است تا در مورد ناخن مصنوعی بیشتر گفته شود. در صورتی که قصد دارید ناخن مصنوعی بذارید بهتر است این مطلب را از دست ندهید.

یک متخصص پوست و مو با اشاره به آسیب‌های ناشی از ناخن مصنوعی، گفت: یکی از دلایل اگزمای پلک، استفاده از ناخن مصنوعی و کاشت ناخن است.

دکتر یلدا صداقت با بیان اینکه ضربه‌هایی که در اثر کاشت ناخن به ریشه ناخن وارد می‌شود منجر به آسیب دایمی به آن می‌شود، گفت: کاشت ناخن باعث تخریب ناخن زیرین می‌شود، کوتیکول (لایه پوستی محافظ) ناخن که در انتهای آن قرار دارد، در اثر کاشت ناخن صدمه می‌بیند و باعث ورود مواد شیمیایی به ریشه ناخن می‌شود. وی گفت: ناخن‌های مصنوعی در انواع مختلف پلاستیکی و کاغذی وجود دارند که با چسب‌های گوناگون از چسب قطره‌ای گرفته تا چسب آهن، بر روی ناخن چسبانده می‌شوند. این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت‌های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال دارد.

صداقت گفت: کاشت ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر می‌شود. وی تصریح کرد: چسب‌ها و موادی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند باعث ایجاد آلرژی در پوست‌های اطراف ناخن و صورت می‌شود، زیرا دست برای شست‌وشو با صورت نیز در تماس است.

صداقت با یان اینکه یکی از دلایل شایع اگزمای پلک، استفاده از ناخن مصنوعی و کاشت ناخن است، افزود: کسانی که به مدت طولانی از ناخن‌های مصنوعی استفاده می‌کنند رشد ناخن آنها دچار اختلال و باعث از بین رفتن بافت ناخن می‌شود.

وی با بیان اینکه شکستن ناگهانی ناخن مصنوعی و کاشته شده، آسیب جدی‌ به دنبال دارد، گفت: مواد مصنوعی مورد استفاده برای کاشت ناخن بر روی لایه‌ای متشکل از یک ردیف سلول، چنان محکم چسبیده‌اند که اگر در اثر ضربه یا کشیدگی ناگهانی بشکنند یا کنده شوند، بافت زیر ناخن یعنی پوست، گوشت و عروق نیز همراه با آنها جدا می‌شود و آسیب‌های جدی را برای فرد بوجود می‌آورد.

منبع : isna.ir

=======================================================

خرید اینترنتی لاک ناخن مغناطیسی

لاک جدید مغناطیسی

لاک جدید و زیبا

مد برتر سال

پدیده ای جدید در صنعت لاک

آرایشی بی نظیر

قیمت : ۱۸,۰۰۰ تومان

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آیا کاشت ناخن مصنوعی دارای عوارض می باشد؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار