آیا از صدای سرفه و مشکلات ناشی از آن رنج می برید؟

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 483
آیا از صدای سرفه و مشکلات ناشی از آن رنج می برید؟

آیا از صدای سرفه و مشکلات ناشی از آن رنج می برید؟

پاییز و زمستان فصل هایی هستند که با وجود تمام زیبایی هایی که دارند برای ما دردسرهایی را هم ایجاد می کنند. یکی از این دردسرها ابتلا به سرماخوردگی است که می تواند همراه با گلودرد و سرفه باشد. همه افراد بارها و بارها تجربه گلودرد و سرفه را در زندگی خود داشته اند و برای برطرف کردن آن کارهای زیادی را انجام داده اند که شاید خیلی از آنها به نتیجه نرسیده است. برای درمان گلودرد و سرفه های ناشی از سرماخوردگی می توان از درمان های گیاهی خانگی کمک گرفت.

معجزه بالنگو / مناسب سرفه مرطوب

استفاده از تخم بالنگو می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و اگر فردی از ابتدای پاییز از تخم بالنگو استفاده کند به سرماخوردگی مبتلا نمی شود حتی سینوزیت مزمن هم بروز نمی کند. تخم بالنگو به دفع ترشحات برونش و سینوس کمک می کند. یک قاشق مربا خوری تخم بالنگو را در یک لیوان شربت گلاب بریزید و بگذارید بماند تا حالت ژله ای پیدا کند. این نوشیدنی را از صبح تا ظهر به صورت آرام آرام و مقدار کم بنوشید.

گل ختمی / مناسب سرفه خشک

گل ختمی برای درمان سرفه های خشک کاربرد دارد و طبع آن خنک و نرم کننده است. گل ختمی می تواند به درمان گلودرد، سرفه و تب کمک کند و حالت مسکن هم دارد. گل ختمی لبه های تیز سنگ های داخل کلیه را صاف می کند. برای درمان سرفه باید مقداری گل ختمی همراه با ساقه و برگ در آب گرم بریزید ، صاف کنید و بنوشید. این گیاه را نباید در آب جوش ریخت چون یکسری مواد تحریک کننده تولید می کند که در بدن حساسیت به وجود می آورد.

پنیرک / مناسب سرفه نیمه خشک

پنیرک گیاهی است که در زمان سرفه های نیمه خشک کاربرد دارد و حالت خلط آور است. پنیرک می تواند تب را از بین ببرد و باعث نرمی گلو شود. این گیاه برطرف کننده تورم لوزه هم به شمار می آید. برای برطرف کردن تورم و گلودرد می توان دم نوش پنیرک را غرغره کرد. انجام این کار موثر است و به بهبودی کمک می کند. برای استفاده از پنیرک باید ۱۰ تا ۲۰ گرم از گیاه را در آب جوش ریخت و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کرد و بعد از صاف کردن آن را نوشید.

برگ بارهنگ / مناسب سرفه مرطوب 

سرفه های مرطوب با ترشحات زیاد و خلط همراه هستند و باید جلوی این ترشحات را گرفت. برای این منظور برگ بارهنگ گزینه خوبی محسوب می شود چرا که حالت قابض دارد و جلوی خلط را می گیرد. برای استفاده از برگ بارهنگ باید خشک شده آن را خرد کرد و زمانی که آب در حال جوشیدن است در آب ریخت که به مدت ۲ دقیقه بجوشد، بعد از صاف کردن می توان آن را نوشید.

آویشن / مناسب سرفه مرطوب

این گیاه به دلیل طبع گرم مناسب سرفه های خشک و نیمه خشک نیست و افرادی که این نوع سرفه ها را دارند و لپ هایشان گل انداخته است و تب دارند نباید از آویشن استفاده کنند. آویشن مناسب افرادی است که خلط سبز رنگ، آبریزش بینی و دست و پای سرد دارند. شرکت های داروسازی اقدام به تولید شربت آویشن کرده اند اما این شربت ها مناسب انواع سرفه نیست.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آیا از صدای سرفه و مشکلات ناشی از آن رنج می برید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار