آنتی بیوتیک های گیاهی را بشناسید!

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 334
آنتی بیوتیک های گیاهی را بشناسید!

آنتی بیوتیک های گیاهی را بشناسید!

همیشه و همه وقت باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مصرف داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی بازار بهتر است و خطرات کمتر و همچنین عوارض کمتری را به دنبال دارد. برخی آنتی بیوتیک ها هستند که بدون نیاز به نسخه می توان آن ها را تهیه کرد. روغن مرزنگوش، سیر و سرخارگل آنتی بیوتیک های بدون نسخه محسوب می شوند. در این مبحث به داروها و آنتی بیوتیک های گیاهی می پردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

روغن مرزنگوش، سیر و سرخارگل: آنتی بیوتیک هایی هستندکه به نسخه نیاز ندارند. این روزها، داروهای آنتی بیوتیک نسبت به دیگر داروها بیش از حد معمول تجویز می شود و در نتیجه باعث آسیب دیدگی سیستم گوارش می شود و قدرت سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با هر نوع عفونت کاهش می دهد. این در حالی است که گیاهان موثری برای رفع عفونت وجود دارد بدون این که مصرف آن به سیستم گوارشی آسیب برساند.به نقل از سایت «هلث نیوز» چند نوع آنتی بیوتیک طبیعی و قوی وجود دارد که برخی از آن ها عبارت است:

روغن طبیعی مرزنگوش: این روغن بدون از بین بردن باکتری های مفید، باکتری های بیماری زا را از بین می برد. دارای خاصیت ضدویروسی و ضدقارچی است.ماده کلیدی و ضدمیکروبی آن کارواکرول است و برای این که تاثیرگذار باشد، روغن مذکور باید حاوی حداقل ۷۰ درصد کارواکرول باشد.

سرخارگل: صدها سال است که از این گیاه برای درمان انواع عفونت ها استفاده می شود. در قدیم از این گل برای درمان زخم های باز، مسمومیت خونی و دیگر بیماری های باکتریایی استفاده می شد. این روزها از این گیاه برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا استفاده می شود. زیرا قابلیت از بین بردن خطرناک ترین انواع باکتری از جمله استافیلوکوکوس را دارد.

سیر: هزاران سال است که در کشورهای مختلف دنیا از این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود. در قدیم از سیر برای از بین بردن وبا استفاده می شد. سیر حاوی خواص آنتی بیوتیک، ضدویروسی، ضدقارچی و ضدمیکروبی است از بدن در برابر باکتری ها محافظت می کند. غنی از آنتی اکسیدان طبیعی است که رادیکال های آزاد را از بین می برد. آلیسین عنصر کلیدی در آن، باکتری های مضر را از بین می برد. برای فعال کردن اثرگذاری، آن را خام یا کمی پخته مصرف کنید.

منبع : beytoote

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آنتی بیوتیک های گیاهی را بشناسید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار