آشنایی با هله هوله های مفید

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, سلامت, سلامت کودکان, مواد غذایی تعداد بازدید: 158
آشنایی با هله هوله های مفید

آشنایی با هله هوله های مفید

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ می دانیم که کودکان و بعضی از بزرگسالان به هله هوله علاقه مند می باشند ، هله هوله های مفید چیست؟ آیا هله هوله مفید هم داریم؟ می خواهیم در این نوشته در مورد سلامت کودکان و توصیه به والدین صحبت کنیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با سایت ما همراه باشید.

آشنایی با هله هوله های مفید

تغذیه مناسب برای کودکان

یکی از نکات مهم که ضروری است والدین به آن توجه نمایند، اهمیت دادن به میان وعده‌های غذایی کودکان‌شان در دوران نوروز می‌باشد.

۵ ماده غذایی مفید و مغذی برای کودکان

۱- بهترین ماده غذایی که کودکان می‌توانند در دوران نوروز مصرف نمایند، تکه‌های میوه می‌باشد.

به این دلیل که این مواد غذایی می‌توانند تامین کننده ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن باشند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که تکه‌های کوچک از انواع میوه‌های فصلی که کودک دوست دارد با هم ترکیب شوند و با مقدار کمی دارچین در طی روز به عنوان میان وعده به جای مصرف انواع چیپس و پفک جایگزین گردند.

۲- در صورتی که کودک دوست دارد در روز آجیل مصرف نماید، بهتر است از انواع مغز‌های گیاهی مانند بادام، بادام زمینی، پسته، بادام هندی (که همگی ترجیحا خام باشند) به جای مصرف انواع آجیل شور و تخمه استفاده نماید.

به علاوه این که سعی شود کودک فقط یکبار در روز از مغزهای گیاهی استفاده نماید.

هله هوله های مفید

آشنایی با هله هوله های مفید

۳- مصرف بیسکویت‌های سبوس‌دار بهتر از مصرف شیرینی‌های خشک و تر در ایام نوروز می‌باشد، هر چند مصرف کنترل شده شیرینی‌ها هم مشکلی برای کودک ایجاد نمی‌کند.

اما مصرف زیاد آنها می‌تواند باعث افزایش چربی بدن و چاقی شود. به علاوه این که منجر به افزایش ولع کودک به مصرف بیشتر مواد شیرین می‌گردند.

۴- مصرف آب میوه‌های طبیعی به جای مصرف نوشابه‌های گازدار در میان وعده‌های غذایی

۵- مصرف پنیر همراه سیب زمینی به جای چیپس و پفک در میان وعده‌ها در ایام نوروز می‌تواند به عنوان یک عادت غذایی مفید در این ایام مطرح باشد.

توصیه به والدین

به والدین توصیه می‌شود که مواد غذایی شیرین، شور، انواع تخمه شور، چیپس و پفک به کودکان خود کمتر بدهند تا کودک تشویق شود تا فراگیرد از ۵ نوع ماده غذایی فوق بیشتر در رژیم غذایی خود در ایام نوروز و یا بعد از آن استفاده نماید.

منبع : zendegionline

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با هله هوله های مفید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار