آشنایی با انواع سوختگی چشم و اقدامات اولیه پس از سوختگی!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 11
  • ورودی گوگل : 10
  • تعداد کل مطالب : 4602
  • بازدید امروز : 5321
  • بازدید دیروز : 21650
  • بازدید این هفته : 63117
  • بازدید این ماه : 277025
  • بازدید کل : 6559315
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

سوختگی چشم

آشنایی با انواع سوختگی چشم و اقدامات اولیه پس از سوختگی!

چشم یکی از مهمترین اعضای صورت انسان است که می بایست در حفظ آن نهایت تلاش خود را کرد. ممکن است چشم به انواع و اقسام بیماری ها مبتلا شود و یا اینکه بر اثر عوامل دیگر مشکلات سختی پیدا کند. سوختگی چشم یکی از این مشکلات است که بر اثر سهلنگاری و یا عوامل دیگری که در ادامه توضیح می دهیم، شکل می گیرد.

سوزش، درد، تورم و گاهی هم خونریزی، حالت‌های ناخوشایندی است که گاهی دستگاه بینایی انسان با آنها درگیر می‌شود؛ این موارد به اشکال مختلفی کیفیت و عملکرد چشم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بروز این حالات علت‌های گوناگونی دارد، سوختگی‌های چشمی اما از شایع ترین مواردی است که چشم‌های ما را به شدت می‌آزارد و اگر مراقب نباشیم تا از دست رفتن بینایی هم پیش می‌رود. روش های گوناگونی برای پیشگیری و درمان سوختگی‌های چشمی وجود دارد که «دکتر سعید شاه حسینی» جراح و فوق تخصص قرنیه به آنها اشاره می‌کند.

سوختگی‌های چشمی به چند دسته شیمیایی، حرارتی، سرمازدگی، اشعه U.V و اشعه رادیو تراپی تقسیم بندی می‌شوند. در سوختگی‌های حرارتی که یکی از شایع ترین نمونه‌ها است عارضه در اثر استفاده از وسایل حرارتی نظیر دستگاه های حالت دهنده مژه و اتوی مو اتفاق می‌افتد. این سوختگی اگر همراه با ضربه نباشد خوش‌خیم است. در مواجهه با وسایل حرارتی، فرد به دلیل حساسیت و واکنش سریع چشم، سر را عقب کشیده و ناخواسته پلک‌های خود را می بندد. به همین دلیل اثر این سوختگی در سطح باقی می‌ماند و فقط پوسته رویی قرنیه آسیب می‌بیند که آن هم قابل درمان و ترمیم است؛ ولی فرد درد و سوزش زیادی را تجربه می‌کند؛ از این رو مجبوریم از داروهای مسکن استفاده کنیم. در این مورد از سوختگی‌ها اگر مصدوم به موقع تحت درمان قرار نگیرد با احتمال بروز عفونت نیز مواجه می‌شود. در این شرایط استفاده از داروهای آنتی بیوتیک ضروری است تا عارضه را به تدریج برطرف کند.

اگر کوهنورد، اسکی باز و یا جوشکار هستید، حتما هنگام ورزش یا حین کار از عینک های محافظ U.V استفاده کنید. موقع استفاده از وسایل حرارتی هم به نکات ایمنی توجه داشته باشید. هم چنین در هنگام کار با مواد شیمیایی عینک محافظ بزنید.

اگر به هر دلیل با سوختگی‌های چشمی مواجه شدید، نخستین اقدام، شست‌وشوی چشم و محل سوختگی با مقدار بسیار فراوانی آب یا سرم نرمالسالین است. در این حالت باید پلک ها را باز نگه داشت و به وسیله جریان مایل آب، چشم آسیب دیده را شستشو داد. پس از آن بیمار را برای مداوا به مرکز درمانی مناسب ارجاع دهید.

منبع : pezeshketo.com

  • تعداد بازدید : 670
  • زمان انتشار : ۰۲ فروردین ۱۳۹۴
persianteb


*