آب گوجه فرنگی مقاوم در برابر سرطان سینه

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 411
آب گوجه فرنگی مقاوم در برابر سرطان سینه

آب گوجه فرنگی مقاوم در برابر سرطان سینه

سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در خانم ها می باشد . این سرطان می تواند به خوبی پیشگیری شود کما اینکه در صورت مبتلا شدن به آن می شود آن را در مان کرد . از بررسی های تازه دانشمندان خبر می رسد که راه های جدید برای پیشگیری از سرطان به سینه کشف شده است . این دسته از دانشمندان موفق شدند متوجه ماده ای در گوجه فرنگی شوند که با خوردن آن می توان مبتلا شدن به این بیماری را کمتر کرد .

آب گوجه فرنگی از ابتلا به سرطان سینه پیشگیری می کند. یک مطالعه در دانشگاه راتگرز نیوجرسی نشان داده است که گوجه فرنگی به طور بالقوه می تواند از ابتلا به سرطان سینه پیشگیری کند.

در این مطالعه سطح هورمون های ۷۰ زن ۵۵ ساله به بالا مورد آزمایش و پایش قرار گرفت. این کار به منظور مشخص کردن تاثیر گوجه فرنگی بر روی سطح هورمون ها (قبل و بعد از افزایش مصرف آن در برنامه غذایی) و به مدت ۱۰ هفته انجام شد.

تمام زنان شرکت کننده در این آزمایش به علت اضافه وزن و یا سابقه ی خانوادگی نسبت به حد معمول در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان سینه بودند.

افزایش مصرف لیکوپن (ماده ای که باعث قرمزی گوجه فرنگی می شود) باعث افزایش سطح هورمون آدیپونکتین به میزان ۹ درصد می شود. تا به امروز گمان می رفت که این ماده شیمیایی فقط برای پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات مفید است.

کارشناسان معتقدند که مصرف روزانه یک لیوان آب گوجه فرنگی به علت وجود مقدار قابل توجهی لیکوپن، می تواند برای پیشگیری از سرطان سینه کمک کند.

لازم به ذکر است که نتایج این آزمایش در زنان لاغر رضایت بخش تر بود. شاید یکی دیگر از نتایج این آزمایش را می توان اینگونه بیان کرد بهتر است همزمان هم وزنتان را کم کنید و هم مصرف گوجه فرنگی خود را افزایش دهید.

منبع : shafajoo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “آب گوجه فرنگی مقاوم در برابر سرطان سینه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار